Volvo V50 - články

Volvo V50 inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 0 nabídek ostatních Volvo V50.

Články

Volvo rozšiřuje řadu ekologických vozů

Volvo rozšíří modelovou řadu ekologických vozů DRIVe. Zatím byly k dispozici pouze modely Volvo C30, Volvo S40V50. Nyní se technologie DRIVe dostaly i do vozů Volvo S80, Volvo V70 a Volvo XC70.

Všechny modely DRIVe dostanou pnaumatiky s nižším valivým odporem a úpravy na aerodynamice (zakrytování a snížení podvozku, upravenou masku chladiče). Vozy C30, S40 a V50 jsme si představili již dříve, tak se nyní podívejme na novinky.

Volvo představuje ekologickou řadu modelů

Letošní pařížský autosalon je ve znamení ekologie a Volvo se nemůže držet pozadu. Přiveze proto modely C30, S40 a V50 s označením DRIVe.

Modely DRIVe jsou vybaveny dieselem 1.6 s pětistupňovou manuální převodovkou s prodlouženým třetím až pátým stupněm pro snížení otáček motoru.

Volvo zlevňuje díky silné koruně

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Volvo svolává desetitisíce S40 a V50

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Volvo C30: kombi bude

Kolegům ze stránek World Car Fans se podařilo na autosalonu v Helsinkách odchytit někoho z PR oddělení automobilky Volvo a po důkladném a složitém mučení z něj dostali následující informaci: spekulace, že Volvo vážně uvažuje o výrobě pětidveřové varianty svého nejmenšího modelu C30, se zřejmě zakládají na pravdě.

"Z hlediska designu by to asi nebyla taková krása, ale o expanzi rozhodně uvažujeme," zaznělo. Platforma pětidveřového modelu by zůstala stejná (kromě současné C30 ji sdílí i S40, V50, Ford Focus, C-Max a Mazda3). Vůz by byl přímým protivníkem pro Audi A3 Sportback. O případném novém označení nepadlo ani slovo, ale nazvat vůz C50 by se zdálo jako logické řešení. Nebo snad V30?

Volvo C30 s pěticí dveří?

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Všechny modely Volvo budou jezdit na bioethanol

Od konce roku bude automobilka Volvo nabízet modely V70 a S80 se známým systémem Flex Fuel s čtyřválcem 2,0 a přeplňovaným pětiválcem o objemu 2,5 litru. Poukd jste poněkud zaspali, Flex Fuel znamená, že váš vůz může jezdit na Bioethanol E85 i na obyčejný benzín.

Pro toto palivo byl upraven motor o objemu dva litry, který podává výkon 145 koní / 107 kW se 185 Nm. Větší pětiválec produkuje rovných 200 koní / 147 kW. V současné nabídce pro modely S40, V50 a C30 již najdeme čtyřválec o objemu 1,8 litru se 125 koňmi / 92 kW a 165 Nm točivého momentu. Upravit standardní motor pro bioethanol není žádná legrace, je nutná modifikace hadiček, ventilů a všemožného těsnění. Toto k přírodě přátelské palivo je totiž mnohem korozivnější, než klasický benzín. Nutností jsou také zesílené vstřikovací ventily a upravená řídící jednotka.

Nová řada doplňků R-design pro vozy Volvo

Společnost Volvo Cars představuje R-design – exkluzivní řadu doplňků montovaných přímo ve výrobním závodě. Doplňky R-design budou od podzimu 2007 k dispozici nejprve pro Volvo C30, Volvo S40 a Volvo V50. Zákazníci si mohou vybírat z deseti barev karosérie a znak „R-design“ na mřížce chladiče napovídá, že vůz je vybaven celou řadou speciálně navržených doplňků interiéru a exteriéru. Mezi ně patří saténově matná mřížka chladiče, nárazníky a boční ochranné lišty lakované v barvě karosérie, zadní nebo střešní spoiler, saténově matné kryty vnějších zpětných zrcátek a 17-palcová pětipaprsková kola z lehkých slitin (18-palcová kola jsou k dispozici jako volitelná výbava). Nabídka zahrnuje také dekorační pásky na dveře zavazadlového prostoru modelů C30 a V50.

Bude nová Mazda6 ve Frankfurtu?

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Nové Volvo S40 a V50

Ale kdepak. Švédové skutečně modernizovali svoji nejmenší dvojici,   i když na kabát malého sedanu a kombi přitom moc nesahali. Jen v přímém srovnání se stávající verzí si všimnete nové masky, hlubší a zdobené chromem. Také firemní znak je větší a světlomety štíhlejší, po vzoru nové vlajkové lodi S80. Nového uspořádaní zadních svítilen si pravděpodobně vůbec nevšimnete – na rozdíl od dvojice pěkných chromovaných koncovek výfuku.Stejně jako S40 nyní připomíná S80, podobá se V50 nedávno představenému velkému kombi V70. Detailní změny se nesou ve stejném duchu jako u sedanu.Loketní opěrka mezi předními sedadly je teď větší a posunula se blíž k řidiči. Navíc se dá otočit o 180 stupňů, aby mohla posloužit jako odkládací stolek pro cestující vzadu. A tragikomické parodie na kapsy ve dveřních výplních byly konečně nahrazeny použitelnými přihrádkami. Stejně nepostřehnutelné jako změny vnějšího a vnitřního designu jsou i vylepšení mechanická. Na dálnici ale oceníte šestistupňovou převodovku u dieselu D5, zatímco vrcholný model T5 s přeplňovaným pětiválcem doznal navýšení výkonu o 10 koní, na současných 230. Faceliftované Volvo S40/V50 se začne vyrábět v květnu, zanedlouho poté bude k dispozici i českým zákazníkům.Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW