Volvo - články

Volvo inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 0 nabídek ostatních Volvo.

Články

Nové Volvo S60 + video

Na autosalonu v Ženevě se představí také nové Volvo S60, které se postaví těm nejtěžším rivalům v prémiovém segmentu. Nabídnout proti BMW řady 3, Mercedesu třídy C či Audi A4 nějakou výhodu po stránce dynamické bude pro Volvo S60 hodně obtížné, proto se raději soustředí na komfort a bezpečnost. A, jak víme například z testů modelů Volvo S80 a Volvo XC70, tento přístup rozhodně není špatný.

Velkou novinkou v oblasti bezpečnosti je například systém detekce chodců, který prý dokáže auto v případě potřeby úplně zastavit, a tím zabránit kolizi. Podobně jako na Volvu XC60, i v modelu S60 je nainstalován systém, který dokáže v rychlostech do 30 km/h nehodám předcházet – zejména malým ťukancům v kolonách. Pokud systém detekuje, že řidič nereaguje na blížící se překážku, sám auto zabrzdí nebo aspoň maximálně zpomalí.

Volvo má nový dvoulitr s turbem

Čert aby se v těch písmenech vyznal! Kde jsou ty časy, když se benzínový motor značil prostým písmenem „i“ a dieselový písmenem „d“. Jenže ve spoustě zákazníků stále hlodá červíček, který jim našuškává, že čím víc písmenek v označení toho kterého motoru a modelu, tím se jedná o modernější, propracovanější a pokrokovější auto.

Zřejmě proto BMW zrušilo klasická jména svých modelů a například roadster Z4 s benzínovým třílitrem se teď už nejmenuje jednoduše Z4 3.0i, ale Z4 sDrive30i Efficient Dynamics. Ehm...

Volvo XC60 3.2 AWD

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Statistiky spolehlivosti Dekra: kterou ojetinu si máte v roce 2010 koupit?

Německý ústav Dekra zveřejnil svůj výzkum, ve kterém hodnotil spolehlivost nových vozů. Dekra, narozdíl od TÜV, posuzuje vozy podle trochu jiných kritérií a tím hlavním je počet ujetých kilometrů, nikoli stáří vozu.

Dekra tak rozděluje trh do sedmi segmentů a v každém určí nejlepší vozy s 50, 100 a 150 tisíci najetými kilometry. Následně hodnotí počet závad, které vznikly běžným opotřebením, nikoli zanedbanou údržbou.

Volvo S60: první fotky

Volvo S60 na svého nástupce čeká už docela dlouho a nyní konečně může rezignovat na všechny své funkce a odejít do zaslouženého důchodu. Je tu nové Volvo S60, o kterém automobilka tvrdí, že bude jezdit jako žádné jiné Volvo před tím.

Nové Volvo S60 se velmi podobá konceptu, který jsme si mohli prohlédnout přibližně před rokem a se kterým jsme si mohli zajezdit i v simulátoru.

Volvo S80 D5

Volvo S80 to má těžké, protože velká část potenciální zákazníků hodnotí auta hlavně podle tabulkových hodnot. Na papíře jsou tak rivalové jako Audi A6, BMW řady 5 či Mercedes-Benz třídy E mnohem atraktivnější. Jenže v reálném světě desetinky rozdílu ve zrychlení sotva někdo pozná a normovaná spotřeba paliva je údaj, který také nic neznamená. Ale to už všem těm, kteří chtějí Audi proto, že je v čtyřkolce a v tédéíčku, těm, kteří chtějí BMW, protože je sportovní, a těm, kteří chtějí Mercedes, protože ostatní Mercedes nejsou, prostě nevysvětlíte.

Volvo S80 je zkrátka pro úplně jiné zákazníky. Pro ty, kterým jsou tabulkové údaje šumák a které nechává hospodská diskuse ohledně spotřeby při jízdě stošedesátkou do kopce chladnými. Přesto se Volvo odhodlalo trochu zamotat hlavu i skupině právě těch, kteří porovnávají auta kalkulačkou.

Frankfurt Live: Volvo C30

Volvo do Frankfurtu přivezlo faceliftovaný model C30, který dostal především rozsáhlejší základní výbavu a motory s nižšími emisemi. Jinak se v ničem zásadním od původního Volva C30 neliší.

Představilo se i inovované Volvo C70, které má být podle Volva nejbezpečnějším kupé-kabrioletem na trhu. Pod kapotou má samozřejmě i diesely, ale můžete ho mít také s přeplňovaným pětiválcem 2,5 l, který známe z Focusu ST.

Volvo C30: facelift

Před pár dny jsme si představili nové Volvo C70 a nyní tu máme další omlazený produkt švédské automobilky – Volvo C30.

Na změny designu si jistě uděláte názor sami pomocí přiložených fotografií, takže jen zdůrazněme, že Volvo C30 dostalo nový předek (pokud jste si ještě nevšimli), nové koncovky výfuku, nová kola a nové barvy. Něco se změnilo i v interiéru. Nás hlavně ale zajímá to, co je pod kapotou.

Volvo C70 oficiálně

Volvo C70 je na trhu už nějaký ten pátek. Na silnici jich ale moc, aspoň tedy u nás, nevídáme. Ovšem zas se z něj tím pádem stává neobvyklé a zajímavé auto, které osvěžuje záplavu levných Peugeotů a Renaultů s oteklými zadky.

Volvo C70 vždycky těžilo z jedné zásadní věci – vyváženého designu. Ačkoli se jedná o čtyřmístný kupé-kabriolet s pevnou střechou, nikdy nepůsobil jeho zadek nafouknutě, ať už se střechou dole či nahoře. Volvo C70 je vážně hezké auto a sluší mu to.

Noble M600 odhalen

Britský malosériový výrobce supersportů Noble se chystá představit nový model, Noble M600. Nyní se ven dostaly první informace a fotografie.

Uprostřed uložený dvakrát přeplňovaný osmiválec 4,4 l od Volva posílá na zadní kola Noblu 650 koní. Protože ale Noble M600 váží s plnou nádrží jen 1275 kg, dokáže se dostat na stovku za 3 sekundy, na 160 km/h za 6,5 sekundy a pojede maximálně 362 km/h.


Volvo V40, Volvo V50,


Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW