Volha - články

Volha inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 0 nabídek osobních automobilů Volha.

Články

Jezdíte s vozíkem? Budete platit mýto!

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Výroba automobilek v ČR loni stoupla o čtvrtinu

Tuzemské firmy podnikající v automobilovém průmyslu loni utržily 644 miliard korun, což je o 23 procent více než v roce 2005. Na tiskové konferenci při zahájení brněnského Autosalonu to dnes uvedl předseda Sdružení automobilového průmyslu Vratislav Kulhánek. Na firmy ze sdružení připadají tržby 560 miliard korun. Export těchto firem rostl o 18 procent na 415 miliard korun. Celkový export automobilek byl 480 miliard korun, z toho 88 procent směřovalo do EU. Výroba motorových vozidel loni vzrostla o více než dvě pětiny na rekordních 855.832 vozů. Letos, nejpozději příští rok by měla podle Kulhánka přesáhnout jeden milion vozidel. Největší podíl na výrobě měly osobní a lehké užitkové vozy, kterých z tuzemských automobilek vyjelo téměř 850 000. Dodavatelské firmy se na celkových tržbách autoprůmyslu podílely zhruba 56 procenty. Jejich podíl na exportu byl přibližně 50procentní. "Tržby dodavatelů se za posledních deset let zvýšily na šestinásobek," dodal Kulhánek. Počet pracovníků v oboru se loni zvýšil o více než 12 500 na 117 963 lidí.

Po 40 letech skončí výroba vozů Volha

Po 40 letech skončí v Rusku výroba automobilů Volha, které k zemi patří stejně neodmyslitelně jako moskevský Kreml. Konec drahé výroby oznámil tento týden ve Washingtonu hliníkový král Oleg Deripaska, jehož firma kontroluje Gorkého automobilový závod (GAZ), kde volhy vznikají. Masová výroba vozů s označením Volha začala v roce 1970, první automobily stejného typu GAZ-24 byly vyrobeny už o tři roky dřív. Podle Pjotra Zolotarjova, ředitele firmy Russkije Mašiny, která patří právě Deripaskovi, se bude výroba volhy v příštích pěti letech postupně utlumovat. Místo nich by se měl závod zcela soustředit na výrobu užitkových vozů a dodávek, které pod značkou Gazelle nabízí už 11 let.

Firma chce v roce 2007 nabídnout své akcie na burze. Volhy, které nyní stojí kolem 9000 dolarů, jdou v Rusku stále na odbyt. Letos jich chce GAZ vyrobit 56 000. Volha prošla několika modernizacemi, nyní se například vyrábí s motorem Daimler Chrysler, také její design je nový. Přesto jsou s tímto autem spojovány především nostalgické myšlenky na "zlaté" roky Sovětského svazu v 70. letech. Volha tehdy sloužila jako výraz společenského postavení, jezdili s ní komunističtí byrokraté. Veteránský vůz z továrny GAZ vlastní i ruský prezident Vladimir Putin. Autem z roku 1956 dokonce svezl svého amerického kolegu George W. Bushe. Ale ani prezidentská podpora volhám zřejmě nepomůže v souboji s kvalitnějšími a často i levnějšími vozy z Evropy a Japonska.Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Volha z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Volha, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Volha nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Volha splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW