Tatra - články

Tatra inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 2 nabídek osobních automobilů Tatra.

Články

Tatra 613, limuzína papalášů

Dále čtete:

Jak se jezdilo před listopadem '89

Tatra 903 Fuel Cell Concept

Tatra ukázala koncept auta s pohonem na palivové články. Koncept se inspiruje designem 30. let 20. století a čerpá z takových skvostů, jako byl Duesenberg. Klasické křivky však spojuje s moderními tvary testovanými v aerodynamickém tunelu.

Koncept není plně pojízdný a jedná se pouze o studii bez jakéhokoli plánu na sériovou výrobu. Ukazuje však, že Tatra stále umí postavit velice zajímavé auto. Koncept jasně ukazuje prvky, které se vyskytly na všech významných počinech, jakými byl třeba Tatraplán či 603. Jmenujme jen dvoudílné zadní okno a aerodynamicky zakrytá zadní kola.

Tatra 815 má digitální kamufláž

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Jezdíte s vozíkem? Budete platit mýto!

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Je Česko zemí jezdících vraků?

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Výroba automobilek v ČR loni stoupla o čtvrtinu

Tuzemské firmy podnikající v automobilovém průmyslu loni utržily 644 miliard korun, což je o 23 procent více než v roce 2005. Na tiskové konferenci při zahájení brněnského Autosalonu to dnes uvedl předseda Sdružení automobilového průmyslu Vratislav Kulhánek. Na firmy ze sdružení připadají tržby 560 miliard korun. Export těchto firem rostl o 18 procent na 415 miliard korun. Celkový export automobilek byl 480 miliard korun, z toho 88 procent směřovalo do EU. Výroba motorových vozidel loni vzrostla o více než dvě pětiny na rekordních 855.832 vozů. Letos, nejpozději příští rok by měla podle Kulhánka přesáhnout jeden milion vozidel. Největší podíl na výrobě měly osobní a lehké užitkové vozy, kterých z tuzemských automobilek vyjelo téměř 850 000. Dodavatelské firmy se na celkových tržbách autoprůmyslu podílely zhruba 56 procenty. Jejich podíl na exportu byl přibližně 50procentní. "Tržby dodavatelů se za posledních deset let zvýšily na šestinásobek," dodal Kulhánek. Počet pracovníků v oboru se loni zvýšil o více než 12 500 na 117 963 lidí.

Tatra už patří firmě Blue River

Společnost Blue River definitivně ovládla kopřivnickou automobilku Tatra. Za 80,5 procenta akcií zaplatila americké společnosti Terex Corporation přibližně 26,2 milionu dolarů (asi 585 milionů korun). Blue River navíc převezme úvěr na 31,6 milionu dolarů (zhruba 711 milionů korun), který Tatře v minulosti Terex poskytl.

Prodej již schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, jak dnes ČTK řekl mediální zástupce nových majitelů Vladimír Bystrov. Za společností Blue River, která je registrována v Praze, stojí čtyři čeští i zahraniční investoři reprezentovaní současným členem dozorčí rady automobilky Ronaldem Adamsem. Podle Adamse má Tatra velkou perspektivu. Noví majitelé chtějí zajistit rozvoj výroby a další expanzi na světových trzích.

Klimatizace

Klimatizace, úžasná to věc. Ač ji mám ve svém osobním vozidle, používám ji zcela výjimečně a to z jednoho prostého důvodu. Nachlazení. Střídání teplotních rozdílů mi nedělá zrovna nejlépe. Zapínám ji pouze ve městech a v kolonách vozidel, kde uzavírám cirkulaci vnitřního vzduchu abych eliminoval výfukové plyny aut přede mnou. Je to snad jediná věc v mém autě, kterou bych postrádal, ale je to jen můj osobní názor. Často se mě lidé ptají zda ji mám i v závodní Tatře. Odpověď zní ne. Z hlediska bezpečnosti a jistého drobného úbytku výkonu to není možné, ale to mě vůbec nemrzí…

O prodej Tatry se zajímá tajná služba

O prodej 80 procent akcií kopřivnické automobilky Tatra se zajímá vojenská tajná služba. Zpravodajští důstojníci momentálně prověřují zejména vlastnické vztahy uchazečů o Tatru a také jejich ekonomickou stabilitu. Uvedl to týdeník Euro. O Tatru se zatím údajně zajímají finanční holding Penta, ruský Kamaz a německý Mercedes. "Ano, ten projekt sledujeme. Tatra přece jen vyrábí významný vojenský materiál. Navíc má české armádě dodávat poměrně velké množství nových terénních nákladních automobilů," řekl týdeníku EURO mluvčí Vojenského zpravodajství Ladislav Šticha. Zpravodajci chtějí mít jistotu, že pokud Tatru někdo koupí, dokáže splnit závazky vůči armádě v odpovídající kvalitě, množství a ceně.

Firma podle Eura prodává ročně zhruba tisíc nákladních automobilů, navíc je těsně před podpisem smlouvy s českou armádou na dalších bezmála tisíc kusů. Kontrakt by měl být definitivně stvrzen v průběhu května. Dodávky plánovaných 977 tater pro armádu by měly začít ještě letos a skončit v roce 2014. Celková hodnota kontraktu se přiblíží pěti miliardám korun. Kontrolní balík akcií vlastní v Tatře od září 2003 americká společnost Terex.

Dakarský speciál zevnitř

V roce 1985 vyjely za úspěchem a dobrodružstvím, jehož cílem byl senegalský Dakar, první Liazy, o rok později už se vydaly do pouště i Tatrovky, což je tak trochu moje srdeční značka. První rok jely šestikolky, na jejichž „šlapadla“, geniálně jednoduchý systém na vyproštění z písku, koukaly z otevřenými ústy všechny zahraniční konkurenti. A už ten rok se za volantem jedné z Tatrovek objevil Karel Loprais. Postupem doby se z něj stal doslova veterán světoznámé soutěže a šestkrát si dojel pro vítězství v kategorii kamionů.

Když se tedy objevila možnost, setkat se s panem Lopraisem a udělat krátký rozhovor, příliš jsem neváhal, skočil do auta a vydal se na Moravu. Za několik hodin už jsem seděl v kabině dakarského speciálu na místě navigátora a přemýšlel, jak uvařit interview z vody. Na přípravu zkrátka nebyl čas. Nakonec jsem usoudil, že by mohlo být zajímavé zabrousit do zajímavých podrobností, které se ve většině povrchních rozhovorů nemohou objevit.Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Tatra z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Tatra, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Tatra nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Tatra splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW