SsangYong - články

SsangYong inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 0 nabídek osobních automobilů SsangYong.

Články

Ssangyong C200 Eco Concept

Vypadá to, že Ssangyong pochopil, jaká auta musí dělat. Ta, která vypadají jako auto a ne jako kříženec hrocha, nosorožce a předsedy ČSSD.

Korejský výrobce uvedl, že připravuje dvacet úplně nových modelů, které se mají představit během následujících pěti let. Jak by mohla auta vypadat, naznačuje nový koncept Ssangyong C200 Eco Concept. No, to slůvko Eco berte s rezervou, ale dneska prostě musí být každý Frikulín Bio a Eco, jinak by to přeci nešlo...

SsangYong Crossover Concept

Designéři SsangYoungu již vystřízlivěli z extravagantních kreací, kterými dosud zaplňovali svět a v Paříži představili na jejich vkus umírněný koncept crossoveru, který konečně vypadá tak, jak by si mohl i evropský zákazník přát. Kdyby až trochu moc nepřipomínal - zejména zezadu - jiné značky aut, řekli bychom, že je to docela hezké auto. SsangYong o něm hovoří jako o konceptu, ale kromě pár malých detailů je to sériově vyhlížející model.

Ssangyong Chairman - útok na Mercedes třídy S?

SsangYong se pochlubil několika obrázky své nové limuzíny Chairman. Dle posledního trendu na nich samozřejmě není nic vidět. Alespoň že se podělil o několik technických informací. Nový Chairman se začne prodávat v Koreji už příští rok, do zbytku světa bude distribuován od roku 2010.

Parametry nápadně připomínají zavedenou konkurenci z Německa. A tu chce Ssangyong také překonat. Posuďte sami: Pětilitrový osmiválec, sedmistupňový automat a všechny technické doplňky, které najdete v kdejakém BMW, Audi nebo Mercedesu.

Ssangyong vyvíjí luxusní sedan s pětilitrovým motorem

Automobilka SsangYong se hodlá vydat do neznámých vod. Do nabídky podivně vyhlížejících SUV my mohl přibýt i luxusní sedan. A světe div se – mohl by vypadat velmi dobře. S touto kategorií SsangYong laškoval již v devadesátých letech_ limuzína Chairman byla postavena na podvozku Mercedesu třídy E z 80. let a připomíná o něco novější třídu S. Tak či onak se tato vykopávka vyrábí dodnes.

Nový projekt s kódovým označením W200 bude prostornější než Chairman, navíc ho bude pohánět nový pětilitrový motor spřažený se sedmistupňovou převodovkou. Vůz je založen na konceptu WZ z letošního autosalonu v Soulu a bude vybaven různými moderními hračkami – například adaptivním tempomatem, parkovacími senzory a varovným systémem proti vyjetí z pruhu.

Jezdíte s vozíkem? Budete platit mýto!

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Výroba automobilek v ČR loni stoupla o čtvrtinu

Tuzemské firmy podnikající v automobilovém průmyslu loni utržily 644 miliard korun, což je o 23 procent více než v roce 2005. Na tiskové konferenci při zahájení brněnského Autosalonu to dnes uvedl předseda Sdružení automobilového průmyslu Vratislav Kulhánek. Na firmy ze sdružení připadají tržby 560 miliard korun. Export těchto firem rostl o 18 procent na 415 miliard korun. Celkový export automobilek byl 480 miliard korun, z toho 88 procent směřovalo do EU. Výroba motorových vozidel loni vzrostla o více než dvě pětiny na rekordních 855.832 vozů. Letos, nejpozději příští rok by měla podle Kulhánka přesáhnout jeden milion vozidel. Největší podíl na výrobě měly osobní a lehké užitkové vozy, kterých z tuzemských automobilek vyjelo téměř 850 000. Dodavatelské firmy se na celkových tržbách autoprůmyslu podílely zhruba 56 procenty. Jejich podíl na exportu byl přibližně 50procentní. "Tržby dodavatelů se za posledních deset let zvýšily na šestinásobek," dodal Kulhánek. Počet pracovníků v oboru se loni zvýšil o více než 12 500 na 117 963 lidí.

Nový SsangYong bude v Paříži

Říká se, že krása vzniká až v očích pozorovatele, ale mluvme na rovinu: z produkce jihokorejského SsangYongu se dá bez poškození zrakových nervů delší dobu koukat pouze na Kyron a to ještě jen zepředu. Britský Top Gear ve svých výročních cenách vyhlásil tři modely značky za nejošklivější auta roku, nakonec je "předehnal" jen trojkový bavorák, který si tuto báječnou cenu zasloužil za to, že je na pohled tak nudný.

Inu, vkus anglických kolegů hodnotit nebudu, nicméně dokážu si živě představit, co řeknou o novém přírůstku. Který má navíc ve jméně hrubku. Actyon. Nebo to možná není hrubka, třeba to má symbolizovat, že to není jen action, akce, ale TVRDÁ akce - takže s tvrdým Y... No nic, v Koreji se tohle auto už rok celkem úspěšně prodává, teď se ale začne vozit i do Evropy.

Odboráři automobilky Ssangyong odmítli ukončit stávku

Odboráři jihokorejské automobilky Ssangyong Motor odmítli ukončit stávku, která trvá již šest týdnů. Nelíbí se jim totiž předběžná dohoda, kterou uzavřeli zástupci odborového svazu s vedením společnosti v pátek. Ta měla stávku v páté největší automobilce v zemi ukončit. Proti předběžné dohodě se postavilo 63 procent členů odborového svazu. Vyjednavači odborářů souhlasili se zmrazením růstu mezd výměnou za to, že se vedení vzdá plánu na propuštění 554 zaměstnanců. Požadavek odborářů, aby Ssangyong opustil plán na sdílení technologie s čínskou firmou Shanghai Automotive Industry (SAIC), která vlastní 51 procent korejské firmy, nebyl v dohodě zmíněn.

Obě strany se také dohodly, že Ssangyong investuje kolem 300 miliard wonů (6,9 miliardy Kč) ročně na vývoj nových modelů a motorů a do zlepšení prodeje a služeb. Vedení podle zástupců odborářů dodalo, že dále s nimi jednat nehodlá. Zaměstnanci kvůli požadavku vyšších mezd a na protest proti propouštění od 14. července pravidelně zastavovali práci na několik hodin. Od 16. srpna však byl provoz v jediné montážní továrně, která je asi 70 kilometrů jižně od Soulu, zcela zastaven.

SsangYong Kyron M200 XDi

Rozdíly mezi západní a východní kulturou jsou skutečně propastné. O tom, jak moc nedokáží zástupci jedné pochopit mentalitu té druhé, jsem se přesvědčil na tiskové konferenci věnované zatím poslednímu vozu značky SsangYong, terénnímu Kyronu.

V rámci představení modelu totiž padlo, že protože je Kyron určen především pro Evropský trh, nechali se jeho designéři inspirovat evropskou historií – konkrétně středověkem. Proto má masku, symbolizující hledí rytíře a zadní světla ve tvaru štítů, či erbů. Řeknu vám, cítil jsem se za představitele značky i designéry samotné poněkud trapně. Asi stejně, jako se musí cítit Japonci, když k nim přijede evropský turista v tričku potištěném rádoby japonskými znaky, které jsou teď tolik „in“. Ale uznejte - proč by proboha někdo měl chtít auto, inspirované zrovna středověkem?

SsangYong Kyron jde do prodeje

Nakolik je označení SUV realistické, to asi zjistíme až při případných testovacích jízdách, ale tuhý rám, přiřaditelný pohon všech kol a redukční stupeň na převodovce naznačují, že by Kyron možná mohl být o trochu blíže k off-roadu a v terénu by se vůbec nemusel ztratit.

Ani rozměrově mezi menší SUV nezapadá, je dokonce delší než mohutná KIA Sorento, ale zároveň je o plných 70 kg lehčí. Na našem trhu bude Kyron k dostání pouze v dieselové variantě, zpočátku jen s úplně novým dvoulitrovým turbodieselem 200 XDi, který firma vyvinula pod záštitou společnosti Mercedes-Benz. Moderní jednotka používá vyspělé vstřikování common-rail třetí generace, má výkon 141 koní při 4000 otáčkách, 310 Nm od 1800 otáček a v Kyronu by měl dosahovat celkem příznivé kombinované spotřeby okolo osmi litrů.


SsangYong Actyon, SsangYong Korando, SsangYong Kyron, SsangYong Rexton,


Inzeráty z bazarů osobních vozů značky SsangYong z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku SsangYong, můžete si vybrat z široké nabídky vozů SsangYong nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy SsangYong splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW