Saab - články

Saab inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 3 nabídek osobních automobilů Saab.

Články

Saab prodán! Je to oficiální

Tak a je dobojováno. Saab byl skutečně prodán a svým způsobem zachráněn před zavřením. Práce na přípravách sériové výroby nového modelu Saab 9-5 a testování kombíku mohou pokračovat, přes 3400 pracovních míst zůstane zachováno.

Dohoda mezi Spykerem a General Motors byla tedy nakonec dosažena a bylo rovněž oznámeno, o čem se automobilky nejdéle dokadovaly.

Saab prodán a zachráněn (snad)

Důvěryhodné zahraniční zdroje přišly se zprávou, že jednání mezi koncernem General Motors a automobilkou Spyker dosáhlo výsledku. Automobilka Saab tak prý bude prodána Spykeru a švédský výrobce by měl být zachráněn.

Ještě nebylo vydáno žádné oficiální prohlášení, proto buďme s úsudky opatrní, ale prý nakonec GM souhlasil a byl ochoten udělat malý ústupek. I tak je ale pozadí jednání ještě tajné a pouze se může spekulovat.

Spyker: O Saabu se rozhodne velmi brzy

Okolo Saabu to vře už několik měsíců, ačkoli General Motors jasně oznámil, že pokud se kupec švédské automobilky nenajde do konce prosince 2009, firmu zavře.

Šéf malé automobilky Spyker Victor Muller očekává, že General Motors vydá během několika málo dní oficiální prohlášení, ve kterém s konečnou platností buď rozhodne o prodeji Saabu firmě Spyker nebo o jeho uzavření.

Nová naděje pro Saab

Ačkoli koncern General Motors oznámil, že Saab zavře do konce roku 2009, pokud pro něj nenajde kupce, nakonec rozhodnutí o jeho osudu odložil.

GM se totiž stále zabývá nabídkou Spykeru, jehož zájem o Saab trvá. Spyker podle posledních zpráv zvýšil svou nabídku, která by měla již být pro GM velmi atraktivní.

Naděje pro Saab ještě žije

Saab nyní prožívá těžké chvíle. General Motors oznámil, že značku už nechce. A rovnou začal připravovat její konečnou likvidaci.

Spyker ale vydal během víkendu tiskové prohlášení, že má o Saab zájem a poslal do GM plán, co se značkou chce dělat a kolik za ní chce zaplatit. Podrobnosti jsou samozřejmě tajné. Spyker však stanovil, že chce znát odpověď do pondělí 17:00. Včera pozdě odpoledne ale svou nabídku prodloužil do konce roku.

Saab končí! (nebo ne?)

Koncern General Motors oznámil, že pokud se nenajde do konce roku kupec pro automobilku Saab, uzavře ji. A protože se stále nepodařilo najít společnou řeč s několika zájemci o švédskou automobilku (například s výrobcem supersportů Koenigsegg), GM se rozhodl ukončit její činnost k datu 31. 12. 2009.

General Motors také jednal s malou automobilkou Spyker, která o Saab projevila na poslední chvíli zájem, ale dohody se nepodařilo dosáhnout. Obě strany si prý kladly nesplnitelné podmínky.

Saab má poslední šanci

Se Saabem je to nahnuté. Výrobce supersportů Koenigsegg odstoupil od rozjetých jednání ohledně koupě švédské automobilky Saab a General Motors najednou nemá kupce.

Švédská vláda totiž odmítla firmu „znárodnit“, pouze přislíbila finanční pomoc přes 400 milionů eur tomu, kdo firmu koupí a předloží plán na její záchranu. Jenže čas tlačí a nikdo se neozývá.

Koenigsegg už nechce Saab

Budoucnost Saabu je nyní ohrožena, protože Koenigsegg, který o něj projevil zájem a začal spolu s GM a švédskou vládou připravovat koupi, nyní odstoupil od všech jednání a Saab už nechce.

Koenigsegg nevydal zatím žádné oficiální tiskové prohlášení, proč se tak rozhodl, ale spekuluje se, že jak vláda, tak i GM si kladli příliš vysoké nároky a prodej se kvůli tomu táhl velmi dlouho. A o to prý Christian Koenigsegg, majitel stejnojmenné společnosti, nestál.

Frankfurt Live: Saab 9-5

Nový Saab 9-5 se představil pár týdnů před autosalonem, tak si připomeňme jen to nejdůležitější. Techniku sdílí s Opelem Insignia, takže pod kapotou najdeme i podobné motory. Vrcholem bude šestiválec 2,8 l s přeplňováním a výkonem okolo 300 koní a s pohonem všech kol či dvakrát přeplňovaný diesel 1.9 TTiD s výkonem 190 koní.

Hlavním lákadlem Saabu 9-5 bude design odkazující na tradici značky v leteckém průmyslu. To se odrazí zejména na interiéru a grafice palubní desky či počítače.

Saab 9-5 oficiálně

Saab 9-5 je nyní pro švédského výrobce to nejdůležitější a nejcennější, co má. Na tomto modelu prakticky závisí budoucí existence značky, protože jestli nedokáže zákazníky oslovit tento model 9-5, tak pak už asi nic.

Saab 9-5 vyjíždí na platformě GM Epsilon II, na které je postaven například Opel Insignia, Opel Astra, Chevrolet Cruze a další.


Saab 9-3, Saab 9-5,


Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Saab z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Saab, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Saab nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Saab splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW