Rolls Royce - články

Rolls Royce inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 13 nabídek osobních automobilů Rolls Royce.

Články

Rolls-Royce Ghost oficiálně (fotky + video)

Rolls-Royce představil oficiálně nový „levný“ model Ghost. Sice již byly uvolněny všechny potřebné technické informace v minulosti, ale teprve nyní můžeme vidět Rolls-Royce Ghost takový, jaký bude sjíždět z výrobní linky.

Design je vskutku působivý, ale ačkoli je patrný přechod k aerodynamičtějším liniím, tradiční prvky zůstaly, proto nikdo nemůže pochybovat o tom, která značka tento automobil vyrobila. Přitom je Rolls-Royce Ghost postaven na základech prodlouženého BMW 760i, na čemž ale ve své podstatě není vůbec nič špatného.

Video: Rolls-Royce Ghost - první jízda

Rolls-Royce Ghost se oficiálně představí veřejnosti na autosalonu ve Frankfurtu. Proto se nyní začínají ven dostávat nové fotografie, videa a další informace.

My nicméně už víme to nejdůležitější. Nový „malý“ Rolls-Royce Ghost je postaven na prodlouženém BMW řady 7 a ačkoli je o poznání menší než Rolls-Royce Phantom, pod kapotou má mnohem větší výkon než právě jeho větší bratr.

Rolls-Royce Ghost: oficiální údaje + cena

Tak už zase neplatí to, co jsme se dozvěděli posledně. Výkon nového Rolls-Royce Ghost je mnohem vyšší, než co se nám pokoušeli namluvit představitelé automobilky dříve.

Pod kapotou malého Rollse sice stále je dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec 6,6 l původem v BMW 760i, ale jeho výkon dosahuje na více než dostatečných 570 koní při 5250 ot./min. a točivý moment 780 Nm je k dispozici od volnoběžných 1500 ot./min. Převodovka je osmistupňová automatická ZF s pádly pod volantem (!!).

Rolls-Royce Ghost: nové informace

Základní informace o novém Rolls-Royce Ghost už známe, tak si je jen připomeneme. Je založen na prodlouženém BMW řady 7 a pod kapotou má nový dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o výkonu 507 koní a točivém momentu 750 Nm (je tedy výkonnější než Phantom).

Nyní byly zveřejněny další podrobnosti, zejména ohledně podvozku. Rolls-Royce Ghost jezdí na inteligentním vzduchovém podvozku s předním a zadním hliníkovým zavěšením multi-link. Jízdní komfort pak ještě umocňuje něco, čemu Rolls-Royce říká Active Roll Stabilization a Variable Damping Control.

Baby Rolls-Royce: oficiální technické údaje

Automobilka vypustila první technické detaily týkající se nové luxusní limuzíny Rolls-Royce RR4. V tiskové zprávě sice výrobce mluví stále o konceptu 200EX a nové auto označuje jako RR4, ovšem očekáváme, že sériový produkt ponese jiné jméno – zřejmě Silver Ghost.

Pod rozsáhlou přední kapotou se nachází malé překvapení. Jedná se o dvanáctiválec 6,6 l s dvojicí turbodmychadel. Má výkon 507 koní, takže překonává dokonce i větší a těžší Rolls-Royce Phantom. Přenos výkonu na zadní kola Baby Rollsu obstará úplně nová automatická osmistupňová převodovka, která se později podívá i do BMW řady 7.

Video: Maybach Zeppelin

Maybach Zeppelin možná není nejmodernější auto, vždyť vychází z minulé generace Mercedesu třídy S. Luxusu a komfortu ale umí nabídnout dostatek.

Na následujícím videu se můžete podívat na všechny novinky, které Maybach Zeppelin přináší. Jistě, všechno jsou to zbytečnosti za nehorázné příplatky (například osvěžovač vzduchu za více jak 100 000 korun), ale když vlastníte čtyři ropné společnosti, casino a pětihvězdičkový hotel, může vám to být jedno.

Fotogalerie: Autosalon Ženeva 2009 - Den druhý

Ani jsme se nenadáli a další den 79. mezinárodního autosalonu v Ženevě je u konce. Pojďme si proto připomenout vše důležité, co se dnes odehrálo a na co jsme se podívali podrobně.

Rolls-Royce 200EX živě

Koncept 200EX není žádná plastová maketa. Je to plně funkční auto. A protože se jedná o Rolls-Royce, všechny detaily jsou vyvedeny s takovou přesností, že i pověstné švýcarské hodinky se tiše krčí v koutě a stydí se.

Rolls-Royce 200EX je postaven na prodloužené platformě BMW řady 7, ale na první pohled byste nepoznali, že se jedná o „lepší bavorák“. Všechny společné komponenty jsou oku neviditelné, majitel se tak seznámí pouze s tou nejkvalitnější kůží, exkluzivním dřevem a leštěnými kovy.

Tajné fotky: Rolls-Royce RR4

Rolls-Royce pokračuje v testování nového malého modelu, který je založen na prodlouženém BMW řady 7. Koncept 200EX, který se v předstihu před ženevským autosalonem ukázal, je jen takovou malou ochutnávkou. Sice není pochyb o tom, že už se toho moc do představení sériové verze nezmění, ale Rolls-Royce chce to nejdůležitější udržet co možná nejdéle pod pokličkou.

Například o motoru se neví nic konkrétního. Jedna skupina spekuluje nad upraveným dvanáctiválcem z Phantomu o výkonu 500 koní, druhá se přiklání ke stejně výkonnému osmiválci se dvěma turby. A někdo dokonce zastává názor, že k dispozici budou obě jednotky a ještě jeden diesel.

Aktualizováno: Rolls-Royce 200EX Concept

Zatím vidíme jen masku chladiče, ale leccos napovědět by nám mohly i starší skici tohoto malého Rolls-Royce pro chudé. Jedno je jisté, auto bude postaveno na základech nového BMW řady 7. Ještě ale nevíme, co ho bude pohánět. Jako pravděpodobnější se nám jeví upravená verze současného dvanáctiválce, ale spekuluje se i o dvakrát přeplňovaném osmiválci, který by pomohl snížit emise. Mluví se i o dieselu, a i když to BMW nijak nekomentovalo, podle lidí z automobilky se již testuje.

Nový malý Rolls-Royce bude o 435 mm kratší, 42 mm užší a o 84 mm nižší než Rolls-Royce Phantom. Stále se bude jednat o pořádný kus auta, hmotnost se podle všeho přehoupne přes dvě tuny.


Rolls Royce Ostatní, Rolls Royce Phantom,


Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Rolls Royce z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Rolls Royce, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Rolls Royce nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Rolls Royce splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW