Porsche Panamera - články

Porsche Panamera inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 14 nabídek osobních automobilů Porsche Panamera.

Články

Nové Porsche 911: další informace

Testování prototypů nové generace ikonického sporťáku Porsche 911 běží na plné obrátky. Začíná se také objevovat plno špionážních fotek a pomalu vyplouvají na povrch informace ze zákulisí, co se bude s novou 911 dít.

Během testování za polárním kruhem, kde teď musí být asi hodně krušno, se podařilo dostat blíže k jednomu maskovanému prototypu Porsche 911 Cabrio a zjistit několik zajímavých věcí.

Porsche Panamera 3.6 V6

Na autosalonu v Pekingu se brzy představí Porsche Panamera s novým šestiválcem 3,6 l, který není shodný s šestiválcem od VW se stejným objemem, který se montuje například pod kapotu vozu Škoda Superb 3.6 FSI V6, jak jsme se původně domnívali. Nový motor má totiž rozevření válců 90° a Porsche si ho vyrábí samo v Zuffenhausenu. To je tím, že Porsche vždycky pošle oficiální tiskovou zprávu později, ale to nás stejně neomlouvá...

Nový benzínový šestiválec 3,6 l posílá na zadní (nebo na všechna kola) výkon 300 koní a točivý moment 400 Nm. Panamera vybavená převodovkou PDK zdolá stovku za... Moment! Porsche neuvádí zrychlení ani maximální rychlost. No, dobře, obejdeme se bez toho. Místo toho víme, že Panamera s šestiválcem spotřebuje 9,3 l/100 km a vypustí 218 g/km CO2.

Hybridní Porsche 911 bude závodit

Peklo se pomalu dostává na zem, protože už i Porsche přichází s hybridním modelem 911. Naštěstí ale jen se závodním zkušebním prototypem. Bude využívat hybridní pohon velmi podobný systému KERS, který známe z Formule 1. Systém umožňuje rekuperaci energie při brzdění, kterou lze následně použít pro akceleraci vozu.

Vytrvalostní závod 24h Nürburgring bude pro Porsche jistě velice zajímavý, jelikož hybridní 911 GT3-RSR pojede po boku obyčejné 911 GT3 RS, kterou nebude řídit nikdo jiný, než sám pan řidič s velkým Ř - Walter Röhrl.

Porsche Panamera jde v ČR na dračku

Porsche Panamera získalo titul sportovní auto roku v ČR a ačkoli my si pod pojmem „sportovní auto“ představujeme něco trochu jiného, chápeme, že hodně lidí si pod tím vybaví právě Panameru.

Pro ortodoxní příznivce Porsche je možná Panamera podobně těžko snesitelná jako třeba SUV Cayenne, ale prodejní čísla v ČR hovoří jinak. Oficiální zastoupení Porsche pro český trh za první čtyři měsíce od zahájení prodeje dodalo zákazníkům 56 vozů Panamera. A to prosím pouze modely s osmiválcem.

Porsche Panamera Turbo

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

FAB Design + Porsche Panamera = hnus

A my mysleli, že už to horší být nemůže. Ale ono může, pokud se do věci vloží tunerská firma FAB Design. Porsche Panamera skutečně moc krásy nepobralo, ale aspoň to všechno vynahrazuje pořádným motorem pod kapotou, který v nejsilnějším provedení v Panameře Turbo umožňuje tomuto čtyřdveřovému „sedanu“ pokořit Severní smyčku Nürburgringu za méně než 8 minut.

FAB Design ale na Panameru namontoval pouťová křídla, spoilery, prahy, rozšířené blatníky a plno průduchů, čímž to udělal ještě horší, než to ve skutečnosti vypadá. Sice se také pohrabal v motoru, který ze sériových 500 koní posílil na celkem 700 koní. No, vlastně by se mohlo stát, že v plné rychlosti všechny ty plastové ohavnosti odpadnou, což by bylo jedině dobře.

Plány Porsche odhaleny!

Informátorům se podařilo odhalit plány Porsche na následujících pár let a nutno říci, že zrovna šťastni, aspoň co se týče čisté zábavy za volantem, z nich být nemůžeme.

Předně se věnujme novému modelu Porsche Panamera. Ten dostane v roce 2010 šestiválcový diesel, ale úplně nový - s větším výkonem a nižší spotřebou. Porsche prý usilovně pracuje na zlepšení jeho kultivovanosti. Tato motorizace by také měla být k dispozici pouze s pohonem zadních kol a měla by stát pod 1 800 000 korun.

Porsche Panamera Cabrio? Možná...

Z automobilky Porsche unikly tajné zprávy, které odhalují nové plány, co se bude dál dít s modelem Porsche Panamera. Nejen, že již nyní leží vedení na stole projekt kupé, které má být nástupcem legendárního Porsche 928, ale podle všeho se zvažuje i kabriolet.

Tyto spekulace dále přiživil šéf vývoje Porsche Wolfgang Duerheimer, který řekl, že Porsche nabízí 14 variant modelu 911 a že dalším logickým krokem je práce na novým verzích Panamery.

Frankfurt Live: Porsche 911 GT3 RS

Na stánku Porsche se všechno točilo okolo nového Porsche 911 GT3 RS, které už jsme si představili. Mohli jsme ho vidět i na videu, kde Walter Rohrl ukázal, čeho všeho je nová ostrá devětsetjedenáctka schopna.

Porsche 911 GT3 RS má atmosférický plochý šestiválec 3,8 l, který dává 450 koní. To je dokonce o 30 koní víc, než kolik dávalo Porsche 911 Turbo (996). Cena 3 750 000 korun za tento okruhový brus se tak najednou jeví jako docela přijatelná. Jenom si nějak nemůžeme zvyknout na ty barevné kombinace...

Walter Rohrl testuje Porsche Panamera

Walter Rohrl je známý tím, že příliš nemluví. On ale nemusí mluvit, protože všechno za něj řekne jeho dokonalá koordinace pohybů rukou a nohou.

Nyní však trochu změnil svůj postoj. Nové Porsche Panamera není zrovna tím typem auta, které potřebujete vést bokem po Severní smyčce. Místo toho se Walter Rohrl soustředí na to, jak má Panamera velký kufr a jak jezdí. I když, byl to právě Rohrl, který dosáhl s Panamerou na Nordschleife času 7:56 a nadělil tak například BMW M5 výprask v podobě šestnáctisekundového rozdílu.Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Porsche Panamera z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Porsche Panamera, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Porsche Panamera nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Porsche Panamera splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW