Opel Insignia - články

Opel Insignia inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 40 nabídek osobních automobilů Opel Insignia.

Články

Opel Insignia OPC

Nejrychlejší Insignia není v iMOTORu poprvé – ale teprve nyní jsme dostali možnost prověřit ji na českých silnicích. Přestože stojí víc, než jsme původně odhadovali, vypadá Insignia OPC na výhodnou koupi: za svůj milion sto tisíc dostanete šestiválec s turbem, pohon všech kol, elektronický zadní diferenciál a dokonce i přední zavěšení s oddělenými těhlicemi, jako má Ford Focus RS.

Také uvnitř se vás auto snaží přesvědčit, že je sportovec tělem i duší. Jsou tu „ušaté“ sedačky Recaro, digitální ukazatel plnicího tlaku a tlačítka pro aktivaci hned dvou sportovních režimů, Sport a OPC. Když stisknete to druhé z nich, budíky zčervenají a Insignia vyrazí nedočkavě kupředu, jak řídicí jednotka přepne na agresivnější mapování plynu. Pro rychlé ježdění po silnicích je ovšem vhodnější mírnější režim Sport s jemnější odezvou plynu a poddajnějším tlumením.

Opel zavře továrnu v Antverpách

Opel sice představuje nové modely jako divý, ale restrukturalizace, snižování nákladů a přesouvání výroby si vynutilo zavření výrobního závodu v Antverpách.

Toto je jeden z několika nutných kroků, který pomůže firmě snížit náklady. V Antverpách ale přijde o práci přes 2300 lidí. Toto je ale jen začátek, Opel hodlá celkem propustit na 8000 zaměstnanců v různých závodech. Opel spočítal, že je potřeba snížit celkové stavy zaměstnanců a snížit kapacity. Některé továrny jsou totiž velmi málo vytěžovány.

Opel Insignia 2.0 Turbo

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Steinmetz má nejrychlejší Opel na světě

Na okruhu Nardo v Itálii padl další rekord. Tuner Steinmetz přivezl upravený Opel Insignia OPC Sport Tourer, který dosáhl rychlosti 287,4 km/h. Stal se tak oficiálně nejrychlejším Opelem homologovaným pro silniční provoz.

Steinmetz osadil Insignii OPC svými aerodynamickými doplňky a vlastními 20“ koly. Ovšem důležité změny se odehrály pod kapotou. Steinmetz si přizval na pomoc ladičskou firmu Klasen Motors.

Škoda Superb Combi 2.0 TDI vs Ford Mondeo kombi vs Opel Insignia Sports Tourer

Škoda Superb Combi je pro svého výrobce důležitější, než by se z pohledu tradiční české klientely značky Škoda mohlo zdát. Teprve s příchodem verze Combi totiž Superb získává šanci výrazněji promluvit do rozložení sil v segmentu, který sice trvale klesá a ani v absolutních číslech nedělá takové objemy jako nižší a nižší střední třída, ale pracuje se zajímavými maržemi. Jinými slovy, Škoda Auto nejspíš neprodá tolik Superbů Combi jako Fabií, ale mohla by na nich slušně vydělávat. Pokud to v Česaně vzali za správný konec.

Modelem Superb Combi jako takovým jsme se na autowebu zabývali už několikrát, mimo jiné v článcích Škoda Superb Combi oficiálně anebo Škoda Superb Combi 1.4 TSI, první jízda. Dnes je naším cílem přesvědčit se, nakolik je velký mladoboleslavský kombík schopný obstát tváří v tvář jedněm z nejkompetentnějších rivalů ve své kategorii. Umí Škoda Superb Combi s nejsilnějším naftovým motorem a v nóbl výbavě něco, co ekvivalentní Opel Insignia Sports Tourer a Ford Mondeo kombi nedokážou?

General Motors nakonec Opel neprodá

General Motors odstoupil od jednání ohledně prodeje většinového podílu automobilky Opel kanadsko-ruskému konsorciu firmy Magna a banky Skerbank. GM svůj krok odůvodňuje nejen tím, že se podařilo zvýšit prodej nových vozů v USA, ale že se docela dobře daří i evropské odnoži Opel/Vauxhall.

GM se nyní chystá předložit kompletní plán restrukturalizace společnosti, která zřejmě povede k uzavření některých továren a masivnímu propouštění. To by mohlo GM stát až 3 miliardy eur, o které se chce ucházet u vlád evropských zemí, ve kterých má Opel své továrny.

Nový Opel Astra: první dojmy z českých silnic

Nový Opel Astra bude oficiálně uveden na český trh až začátkem letošního prosince. Přesto jsem včera měl možnost auto velmi, opravdu velmi krátce vyzkoušet na českých silnicích – Astra totiž kandiduje v anketě Auto roku, pořádané Svazem dovozců automobilů, a uzávěrka hlasování novinářské poroty nastane ještě před oficiálním vstupem Astry. Opel tedy vymyslel nouzové řešení a nechal si z Německa poslat jeden exemplář, na kterém se v rychlém sledu vystřídají všichni porotci.

Při osobním setkání na parkovišti velkého nákupního centra na západním okraji Prahy působí Opel Astra výrazněji než na fotkách a nejen v detailech připomíná větší Insignii. Její mohutnost není pouze zdánlivá – nová Astra je nejdelší a nejvyšší auto v nižší střední třídě.

Opel Astra 1.4 Turbo

 

Nový Opel Astra lze považovat za jedno z nejdůležitějších aut v historii Opelu vůbec. S velmi promyšleným designem, interiérem převzatým z Insignie, moderní výbavou se spoustou hraček a paletou nových pohonných jednotek má potenciál sesadit Volkswagen Golf z trůnu kompaktních hatchbacků.

Když se downsizing mine účinkem.

Před pár týdny jsem se zúčastnil zajímavé akce od společnosti LeasePlan, která se konala na mosteckém okruhu a polygonu. Na okruhu jsem se mohl svézt s několika tradičními zástupci flotil firemních vozidel – od Toyoty Avensis, která zde působí velmi nepatřičně, až po BMW 320d s automatem, které v M-paketu funguje na okruhu prostě báječně v porovnání se vším ostatním, co tam ten den bylo.

Mnohem zajímavější ale byla škola ekonomické jízdy, na které se snažila společnost LeasePlan demonstrovat, kolik může firma ušetřit, když se k pedálu plynu přistupuje s rozmyslem. Podle propočtů společnosti LeasePlan lze ušetřit na palivu ročně až 25 %, což může udělat pěkná čísla, pokud vaše firma prvozuje několik desítek vozidel...

Frankfurt Live: Opel Astra

Nový Opel Astra se již zběžně představil před několika týdny, ale prohlédnout jsme si ho konečně mohli až nyní ve Frankfurtu. Inspirace designem většího Opelu Insignia je patrná, nicméně nová Astra je vcelku pohledné, i když možná trochu nudné auto.

Pod kapotou má ale celkem zajímavou techniku. Velmi atraktivní bude přeplňovaná šestnáctistovka o výkonu 180 koní, která se nám pod kapotou Insignie líbila svým charakterním a živým projevem. Šušká se, že trumfem bude dvakrát přeplňovaný diesel o výkonu 190 koní. Později dorazí i verze OPC.Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Opel Insignia z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Opel Insignia, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Opel Insignia nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Opel Insignia splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW