Opel Astra - články

Opel Astra inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 38 nabídek osobních automobilů Opel Astra.

Články

Opel zavře továrnu v Antverpách

Opel sice představuje nové modely jako divý, ale restrukturalizace, snižování nákladů a přesouvání výroby si vynutilo zavření výrobního závodu v Antverpách.

Toto je jeden z několika nutných kroků, který pomůže firmě snížit náklady. V Antverpách ale přijde o práci přes 2300 lidí. Toto je ale jen začátek, Opel hodlá celkem propustit na 8000 zaměstnanců v různých závodech. Opel spočítal, že je potřeba snížit celkové stavy zaměstnanců a snížit kapacity. Některé továrny jsou totiž velmi málo vytěžovány.

Opel Astra na českém trhu + první dojmy

Nový Opel Astra jsme vám již představili po oficiálním odhalení a dokonce jsme měli možnost se i krátce svézt s přeplňovanou čtrnáctistovkou. Jelikož se ale jednalo o předsériový exemplář, navíc ztrápený desítkou ruzných novinářů z celého světa po mezinárodní prezentaci, bylo velmi těžké vynést nějaký verdikt.

Ten nečekejte ani teď, protože i po představení nové Astry na českém trhu jsme s ní nenajezdili dostatečný počet kilometrů. Aspoň jsme si ale na zkoušku vzali dieselový model 1.7 CDTi, který určitě bude patřit k velmi vyhledávaným. Než se ale krátce svezeme, pojďme si Astru představit.

Opel Astra: crash test + video

Opel Astra dokázal ochránit dospělé cestující velmi dobře a komisaři Euro NCAP nenašli žádnou vyloženě slabou stránku. Jediným drobným problémem by mohl být náraz na sloup, kdy byl trup řidiče chráněn jen průměrně. Hlava cestujících však byla ochráněna dobře a i krční páteři při nárazu zezadu nehrozí vážné nebezpečí.

Kdyby dopadl náraz na sloup lépe, mohla si Astra odnést ještě lepší hodnocení než Chevrolet Cruze. Oba tyto vozy jsou úzce příbuzné (sdílejí platformu a mnoho komponent) a to se projevilo na prakticky shodném (a vynikajícím) výsledku.

Nový Opel Astra: první dojmy z českých silnic

Nový Opel Astra bude oficiálně uveden na český trh až začátkem letošního prosince. Přesto jsem včera měl možnost auto velmi, opravdu velmi krátce vyzkoušet na českých silnicích – Astra totiž kandiduje v anketě Auto roku, pořádané Svazem dovozců automobilů, a uzávěrka hlasování novinářské poroty nastane ještě před oficiálním vstupem Astry. Opel tedy vymyslel nouzové řešení a nechal si z Německa poslat jeden exemplář, na kterém se v rychlém sledu vystřídají všichni porotci.

Při osobním setkání na parkovišti velkého nákupního centra na západním okraji Prahy působí Opel Astra výrazněji než na fotkách a nejen v detailech připomíná větší Insignii. Její mohutnost není pouze zdánlivá – nová Astra je nejdelší a nejvyšší auto v nižší střední třídě.

Opel Astra 1.4 Turbo

 

Nový Opel Astra lze považovat za jedno z nejdůležitějších aut v historii Opelu vůbec. S velmi promyšleným designem, interiérem převzatým z Insignie, moderní výbavou se spoustou hraček a paletou nových pohonných jednotek má potenciál sesadit Volkswagen Golf z trůnu kompaktních hatchbacků.

Frankfurt Live: Opel Astra

Nový Opel Astra se již zběžně představil před několika týdny, ale prohlédnout jsme si ho konečně mohli až nyní ve Frankfurtu. Inspirace designem většího Opelu Insignia je patrná, nicméně nová Astra je vcelku pohledné, i když možná trochu nudné auto.

Pod kapotou má ale celkem zajímavou techniku. Velmi atraktivní bude přeplňovaná šestnáctistovka o výkonu 180 koní, která se nám pod kapotou Insignie líbila svým charakterním a živým projevem. Šušká se, že trumfem bude dvakrát přeplňovaný diesel o výkonu 190 koní. Později dorazí i verze OPC.

Video: Interiér Opelu Astra odhalen

Opel se nijak netají tím, že pro interiér vozu Opel Astra použil jako předlohu interiér z Opelu Insignia. Opel chce dojmem kvality konkurovat zejména Volkswagenu Golf, který se dá považovat v tomto ohledu za špici segmentu.

Interiér Opelu Astra je navržen docela chytře – nebo to tak aspoň vypadá. Vývojáři nezapomněli na dnes již skoro povinné držáky PET lahví 0,5 l, 1,0 l a 1,5 l. Opel také provedl průzkum aby zjistil, kterých dvacet věcí lidé nejčastěji v autě odkládají. Samozřejmě jde o nejrůznější bordel v podobě žvýkaček, poznámkových bloků, mobilních telefonů, klíčů, prázdných CD obalů, kondomů, časopisů, novin a plechovek Red-bullu. Všechny přihrádky a úložné prostory proto byly navrženy tak, aby vyhověly snad všem.

Opel Astra (2004 - 2009)

Opel Astra třetí generace dostal interní označení H (první řada byla F, druhá G). Na trh vstoupil v roce 2004 v provedení tří a pětidveřový hatchback. Později dostalo slovo i kombi pod jménem Caravan.

Astra G se však nepřestala vyrábět, její produkce byla přesunuta do Polska. Odtud stále přijíždějí nové vozy druhé generace Astry, avšak s přídomkem Classic II.

Opel Astra (od 1998)

Automobilka Opel uvedla druhou řadu modelu Astra pod označením G. Stalo se tak v roce 1998. Do prodeje přišel tří a pětidveřový hatchback, sedan a kombi.

Předchozí generace Astra F se vyráběla souběžně až do roku 2002 s přídomkem Classic. V roce 1999 obohatilo nabídku „géčka“ další, tentokrát sportovně laděné provedení - kupé OPC. To zpočátku poháněl dvoulitrový motor o výkonu 118 kW.

Opel Astra (1991 – 2002)

Opel Astra nahradil v roce 1991 populární model Kadett. První generace Astry dostala označení F a na trh vstoupila v provedení tří a pětidveřový hatchback, sedan a kombi. Do prodeje přišlo také sportovně pojaté provedení GSI s motorem 2.0 16V/110 kW. V březnu 1993 byl představen kabriolet.

V srpnu 1994 došlo k rozšíření nabídky vznětových motorů. Doposud byl k dispozici pouze atmosférický agregát 1.7 D o výkonu 44 kW. Nově automobilka zařadila turbodiesely Opel 1.7 TD/50 kW a Isuzu 1.7 TDS/60 kW. Pohonná jednotka Isuzu se na rozdíl od dieselů Opel těší velmi dobré pověsti.Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Opel Astra z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Opel Astra, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Opel Astra nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Opel Astra splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW