MG - články

MG inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 0 nabídek osobních automobilů MG.

Články

Jezdíte s vozíkem? Budete platit mýto!

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Alfa Romeo a Fiat budou vyrábět v Číně

Automobilka Fiat se konečně dohodla s čínským výrobcem automobilů Chery. Tradičně italské vozy Alfa Romeo a Fiat se v budoucnu budou vyrábět právě v nejlidnatější zemi světa. Smlouva byla podepsána v pondělí a Fiat se v ní s Chery dohodl na rovném podílu. Od roku 2009 by měla tato skupina vyprodukovat 175 000 vozů ročně. Prvním vozem bude zřejmě Alfa Romeo 159, postavená z dílů převezených do Číny. Následovat má model 147.

Nejde o první společný podnik Fiatu s čínskými průmyslníky, Italský koncern už spolupracuje se společností Nanjing Automobile (nový vlastník britského MG). Chery také zásobuje italskou automobilku motory a letos podepsalo smlouvu na výrobu nového supermini značky Chrysler.

De Tomaso se vrací zpět k životu

Legendární italský výrobce sportovních vozů opět ožívá a to především díky americkým a čínským investorům. Nemluvíme o nikom jiném, než o automobilce De Tomaso. Tento výrobce sice dal světu jen několik modelů, ale ty se dokázaly nesmazateně zapsat do paměti nejednoho fandy rychlých kol. Vzpomínáte například na De Tomaso Pantera nebo Mangusta?

V roce 2003 převzala automobilku značka MG, které šlo především o její výrobní zařízení. Ale o rok později se všechny plány zhroutily a u De Tomaso museli po více něž půlstoletí zavřít krám.

Výroba automobilek v ČR loni stoupla o čtvrtinu

Tuzemské firmy podnikající v automobilovém průmyslu loni utržily 644 miliard korun, což je o 23 procent více než v roce 2005. Na tiskové konferenci při zahájení brněnského Autosalonu to dnes uvedl předseda Sdružení automobilového průmyslu Vratislav Kulhánek. Na firmy ze sdružení připadají tržby 560 miliard korun. Export těchto firem rostl o 18 procent na 415 miliard korun. Celkový export automobilek byl 480 miliard korun, z toho 88 procent směřovalo do EU. Výroba motorových vozidel loni vzrostla o více než dvě pětiny na rekordních 855.832 vozů. Letos, nejpozději příští rok by měla podle Kulhánka přesáhnout jeden milion vozidel. Největší podíl na výrobě měly osobní a lehké užitkové vozy, kterých z tuzemských automobilek vyjelo téměř 850 000. Dodavatelské firmy se na celkových tržbách autoprůmyslu podílely zhruba 56 procenty. Jejich podíl na exportu byl přibližně 50procentní. "Tržby dodavatelů se za posledních deset let zvýšily na šestinásobek," dodal Kulhánek. Počet pracovníků v oboru se loni zvýšil o více než 12 500 na 117 963 lidí.

MG znovu vyrábí!

Ano, je to tak. Značka s pětasedmdesátiletou tradicí se po dvou letech nejistoty dočkala znovuzrození. Výroba ovšem neprobíhá v britském Longbridge, nýbrž v Číně. Značku MG totiž po krachu skupiny MG Rover odkoupila automobilka Nanjin Automobile Corporation. Prozatím hodlá firma uspokojovat poptávku na domácím trhu, výhledově však počítá i s exportem svých produktů. A co víc, v plánu je i obnovení výroby v Longbridge. Údajně by k němu mělo dojít v červnu.

Kolem značky MG je opět jasněji

Do čela nově založené firmy MG Cars North America/Europe usedl Duke T. Hale, který má za sebou působení v Lotusu, Isuzu, Mazdě, Volvu, Chrysleru a Volvu. Hale řekl serveru Edmunds.com, že nový majitel MG, čínská automobilka Nanjing, bude vyrábět v Oklahomě verzi kupé na bázi MG TF, v britské továrně Logbridge pak bude montovat roadster TF z dílů dovezených z Číny. Roadster se na britském a evropských trzích objeví ve druhém nebo třetím čtvrtletí 2007.

Nanjing také hodlá v Číně vyrábět tři různě velké sedany, z nichž prostřední bude vycházet ze ZT/Roveru 75. Plány počítají s vývozem všech tří sedanů do Evropy, o USA dosud nebylo rozhodnuto.

MG se budou vyrábět i v USA

Čínský výrobce Nanjing Automobile Group, vlastnící práva k názvu zkrachovalé automobilky MG, bude od roku 2008 vyrábět novou verzi MG TF v Ardmore v Oklahomě. Auto bude nabízeno jako kupé i roadster a s cenou mezi 20 a 25 tisíci dolary má konkurovat Mazdě MX-5.

Nanjing se prý chce stát globální firmou a nepřeje si být vnímána jakou "další čínský výrobce, který jen exportuje auta". Zároveň se Nanjing stane první čínskou automobilkou s výrobní základnou v USA.

Oznámení o obnovení výroby v MG již příští týden

Již příští týden bude pravděpodobně oznámeno joint venture mezi firmami GB Sports Cars (podporovanou americkými investory) a Nanjing Automotive, novým čínským vlastníkem MG. Plán počítá s obnovením výroby modelů MG TF a sedanu ZT v Longbridge, kterou bude mít na starost GB Sports Cars, zatímco Nanjing bude v Číně produkovat auta odvozená od Roveru 25 a 45 pod značkou MG.

Jak jsme nedávno informovali, GB Sports Cars hodlá v Anglii vyrábět nový roadster historické značky Austin-Healey, přičemž práva k originálnímu názvu získá od Nanjingu.

Krach MG Rover má i své vítěze

Auditorská firma PwC vystavila věřitelům MG Rover účet znějící na částku 6,6 milionu liber (asi 286 mil. Kč) za odvedenou práci spojenou s financemi a aktivy zkrachovalé firmy. Podle The Times vypočítal PwC svou odměnu s ohledem na „velikost a komplexnost práce“, přičemž samotní věřitelé vymohou pravděpodobně pouhá 3 procenta dlužných pohledávek.

Timesy dále zjistily, že si jedna z firem najatých Ministerstvem průmyslu a obchodu ve věci vyšetřování krachu MG Rover účtuje astronomických 12 tisíc liber denně (asi 520 tisíc Kč). Tyto peníze inkasuje firma BDO Stoy Hayward za tým „forenzních accountů“, přičemž závěr vyšetřování se neočekává v příštích 18 měsících.

Bývalí pracovníci MG Rover zváni do Číny

Čínská firma Nanjing Automotive oslovila s nabídkou práce v Číně 200 odborníků z MG Rover, kteří se po krachu britské automobilky stali přebytečnými. Nanjing lidem nabídl až desetiměsíční pracovní kontrakty na rozmontování původních výrobních linek MG v Longbridge a jejich opětovné sestavení v Číně. To navzdory ujišťování Nanjingu, že v Longbridge obnoví až 1200 pracovních míst a v britské továrně bude vyrábět 100 tisíc aut ročně. Podle BBC Nanjing tvrdí, že jim jde o přemístění motorárny a některých výrobních linek do Číny, ale poslední vývoj zesílil spekulace, že chtějí přesunout veškerou výrobu.


MG F, MG TF, MG ZR, MG ZT,


Inzeráty z bazarů osobních vozů značky MG z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku MG, můžete si vybrat z široké nabídky vozů MG nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy MG splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW