Mercedes-Benz 220 - články

Mercedes-Benz 220 inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 0 nabídek osobních automobilů Mercedes-Benz 220.

Články

Mercedes-Benz C 220 CDI Bluetec

Ekologické diesely jsou v módě. Poté, co Mercedes zahájil ofenzívu čistých dieselů pod názvem Bluetec, naskakují na vagón další a další výrobci.Slůvko „Vision“ v názvu nejnovějšího Mercedesova počinu na poli šetrných dieselů prozrazuje, že se jedná o koncept. Je ovšem pravděpodobné, že motor s identickými nebo velmi podobnými parametry bude uveden do sériové výroby za jeden až dva roky.Čtyřválcový motor má všechny technologie, na které jsme u nejmodernějších naftových motorů zvyklí: vstřikování common-rail třetí generace s piezoelektrickými injektory, turbodmychadlo s proměnnou geometrií lopatek rozváděcího kola, systém recirkulace výfukových plynů... Ani výkonnostními parametry se nevymyká zavedeným standardům. 170 koní, 400 Nm a 5,5 l/100 km jsou podobné hodnoty, jaké v této objemové kategorii už nějakou dobu nabízí Toyota, a ani konkurenční dvoulitr od VW nezůstává příliš pozadu.U žádného z rivalů však zatím nenajdete katalyzátor se zachycovačem oxidů dusíku a patentovaným systémem tvorby čpavku. Na rozdíl od technologií pracujících s přivstřikováním močoviny toto řešení nevyžaduje pravidelné kontroly nebo přidávání aditiv. Ve spojení s filtrem pevných částic tak Bluetec významně snižuje emise oxidu uhelnatého, sazí i aromaticch uhlovodíků.Důraz na nízké emise oxidu uhličitého přispěl k popularitě dieselových motorů na mnoha evropských trzích, protože produkují méně CO2 než srovnatelné benzínové motory. Jsou to však výše zmíněné látky, které  – na rozdíl od CO2 – představují riziko pro lidské zdraví. Kvůli nim nevyhovují ani nejmodernější evropské diesely přísným normám Kalifornie a dalších čtyř států USA. Iniciativa Bluetec, na níž se podílí rovněž Audi a Volkswagen, to má změnit.Mercedes C 220 CDI Bluetec údajně splňuje navrhovanou podobu emisní normy Euro 6, která vstoupí v platnost v září 2015. Už Euro 5, s níž se počítá pro rok 2011, přitom bude vyžadovat snížení produkce pevných částic na pětinu oproti dnešku, Euro 6 navíc přidá snížení emisí oxidu dusíku na třetinu současného stavu. Tak co, pořád vám výkony tohoto mercedesu připadají obyčejné?

Autoweb.cz vydává LIMEMEDIA a.s. - redakce@autoweb.cz - REDAKCEInzeráty z bazarů osobních vozů značky Mercedes-Benz 220 z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Mercedes-Benz 220, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Mercedes-Benz 220 nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Mercedes-Benz 220 splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW