Lotus - články

Lotus inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 0 nabídek osobních automobilů Lotus.

Články

Lotus Elise: facelift

Lotus Elise podstoupil drobnou modernizaci, která se dotkla jak designu (i když k žádným výrazným změnám nedošlo), tak i techniky pod kapotou.

V nabídce stále zůstává lehce přepracovaný motor 1,8 l od Toyoty, který v atmosférické podobě ve verzi Lotus Elise R posílá na zadní kola 192 koní a 180 Nm. Stovku zvládne za 5,4 s a dosáhne nejvyšší rychlosti 222 km/h.

Lotus a jeho nová Formule 1

Lotus T127 pro sezónu 2010 se právě představil. Ale pozor, ačkoli tým nese jméno Lotus, ve skutečnosti nemá s automobilkou oficiálně nic společného. Práva na použití jména Lotus ve Formuli 1 totiž tým získal od Davida Hunta, bratra světového šampióna z roku 1976 Jamese Hunta. Ale protože je tým podporován malajskými sponzory, má úzkou vazbu na Proton. A, jak víte, Proton vlastní Lotus. Takže nějaké spojení mezi automobilkou a týmem F1 určitě bude.

Nový tým používá motor Cosworth a převodovku Xtrac, jedná se tedy o „jednotnou“ pohonnou jednotku, kterou vybrala FIA. Cosworth bude dodávat motory i dalším týmům.

Chystá se závodní Lotus Evora Cup

Lotus Evora se velmi brzy ukáže v nové okruhové verzi, která bude soutěžit ve značkovém šampionátu Lotus Evora Cup.

Závodní Lotus Evora splňuje podmínky pro udělení specifikace FIA pro třídu GT4. Auto bylo samozřejmě odstrojeno, takže jeho hmotnost je nyní pod 1200 kg – oproti sériovému autu se povedlo uspořit přes 200 kg hmotnosti.

Autosalon Detroit 2010: rekapitulace a fotogalerie

Autosalon Detroit 2010 byl letos trošku skromnější než obvykle. Výrobci kvůli krizi šetří a to bylo znát jak na počtu vystavovatelů, tak i na doprovodném programu, modelkách a vůbec na všem. Aspoň se tu ale ukázalo několik důležitých novinek, takže zatracovat detroitský autosalon rozhodně není fér.

A co jsme mohli letos vidět?

Lotus Evora živě

Lotus by se rád na americkém trhu prosadil a model Evora pro to má slušný potenciál. Uprostřed uložený šestiválec 3,5 l pochází od Toyoty a ačkoli má papírově skromný výkon 280 koní a točivý moment 350 Nm, z 0 na 96 km/h zrychlí za 4,9 sekundy a pokoří 261 km/h. Ostatně, již do roka dorazí výkonnější Lotus Evora.

Tím se staví proti Porsche Cayman a rozhodně má co nabídnout. Například podle magazínu EVO se Lotus Evora stal Autem roku. Reklama je to sice skvělá, ale aby to také oslovilo Američany...

Kia Cee’d 1.4 CVVT

Nebudu zapírat – byl jsem připraven tenhle modrý Cee’d 1.4 CVVT srdečně nenávidět, přetrpět v něm testovací týden a potom napsat jízlivý článek o smutném životě lidí, kteří si mohli koupit auto, ale místo něj si pořídili odfláknutou kopii poslední corolly. Jak vidíte, my novináři jsme nezaujatí a k testovacím vozům přistupujeme zcela bez předsudků.

Proto jsem jen s krajním znepokojením konstatoval, že příjemné překvapení z vozu Kia Cee’d SW 1.6 CRDi, který jsme měli v redakci o týden dřív, rozhodně nebyla náhoda. Cee’d s faceliftem dospěl, zbavil se několika flagrantních nedostatků a představuje více než důstojnou konkurenci slušnému průměru nižší střední třídy.

Lotus vyvinul novou dvouspojkovou převodovku

Lotus se rozhodl vytvořit vlastní dvouspojkovou převodovku, která bude menší, lehčí, jednodušší a kompaktnější než dosud známé systémy.

Nová převodovka, kterou si Lotus patentoval, má osm rychlostí (zpátečka + sedm rychlostí). Lotus se rozhodl převodovku (resp. patent) prodávat zákazníkům (automobilkám), proto ji vyvíjel tak, aby mohla fungovat jak s předním, tak i zadním pohonem.

Lotus Exige S Type 72 – oslava návratu do F1

Lotus se rozhodl oslavit návrat do Formule 1 limitovanou edicí modelu Lotus Exige S. Lotus přestal účinkovat ve Formuli 1 před 15 lety, kdy se stáhl. Nyní se však vrací na sezónu 2010, aby se pokusil oživit zašlou slávu.

sedmdesátých letech patřil Lotus k nejúspěšnějším týmům, zejména díky velmi pokrokovému monopostu Lotus Type 72, se kterým tým vyhrál 20 závodů mezi roky 1970 a 1975. Také s ním získal 3 poháry konstruktérů (1970, 72 a 73) a dva tituly mistra světa (Jochen Rindt v roce 1970 a Emerson Fittipaldi v roce 1972).

Vrátí se Michael Schumacher do Formule 1? A co se změní?

Formule 1 dozná pro příští rok mnoha změn, a to nejen ve startovním poli, ve kterém se objeví šest nových týmů. Pojďme se tedy podívat na změny, které vrcholné odvětví motorsportu čekají.

 

Lotus Elise v půjčovně Hertz

Půjčovna Hertz rozšiřuje svou nabídku o Lotus Elise, BMW Z4 sDrive23i a Fiat 500. Všechny tyto vozy jsou k dispozici v rámci „Fun Collection“, pod kterou půjčovna Hertz nabízí právě nějakým způsobem zajímavá auta.

Denní pronájem Lotusu Elise stojí od 458 eur (11 900 korun), BMW Z4 sDrive23i od 121 eur (3 150 korun) na den, Fiat 500 v limitované edici Rosa (na oslavu 50 let panenky Barbie) jen 35 eur (910 korun) na den.Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Lotus z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Lotus, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Lotus nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Lotus splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW