Lancia - články

Lancia inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 6 nabídek osobních automobilů Lancia.

Články

Vzácná Lancia LC2 pro skupinu C na prodej

Kde jsou ty časy, když se závodní Lancie proháněly po okruzích a rychlostních zkouškách rally... Dnes je to již jen kapitola v historii této italské značky, která nyní vyrábí nepříliš povedené produkty. Ostatně, náš verdikt nad novou Deltou jste jistě četli.

Jenže v roce 1983 se po okruzích začala prohánět Lancia LC2. Lancia LC2 má uprostřed umístněný osmiválec od Ferrari dopovaný dvojicí turbodmychadel, který na zadní kola posílá brutálních 720 koní. Díky tomu bylo auto velmi rychlé a získalo mnoho pole-position, ovšem chabá spolehlivost ho nakonec srazila na kolena. I tak se mu ale podařilo vyhrát pár závodů mezi lety 1983 a 1986 a dokonce startovalo v rukou soukromníků i začátkem 90. let.

Lancia v Chrysleru

V rámci partnerství Fiatu a Chrysleru platí dohoda, že některé modely Lancie ponesou znak Chrysler. A jedním takovým je Lancia Delta.

Jediné, k čemu došlo, je výměna masky chladiče a několika detailů v interiéru Lancie Delta. Automobilka si zřejmě není tímto krokem moc jistá, protože neexistuje žádné oficiální prohlášení, které by říkalo něco o tom, kdy se začne Chrysler Delta (nebo jak se to bude jmenovat) v Americe prodávat. Místo toho unikla ven zpráva, že Fiat se chce s Chryslerem spojit úplně.

Značka Chrysler v Evropě zůstane

Šéf Fiatu Sergio Marchionne, který má nyní zbankrotovanou automobilku Chrysler na starosti, řekl britskému Autocaru, že hodlá značku Chrysler zachovat a nadále bude automobily s tímto znakem na kapotě v Evropě prodávat.

Automobilku Chrysler nyní spravuje Lancia, neboť obě značky budou v budoucnu podle plánů Fiatu sdílet součástky, platformy a motory. Podle Marchionneho musí Lancia i Chrysler nabídnout takové produkty, aby mohly společně existovat a neparazitovaly si na zákaznících. Marchionne také tvrdí, že Chrysler má šanci prosadit se ve světě, kde je velmi dobře znám, zatímco Lancia je dobře uchycena hlavně v Evropě.

Video: Rally speciály skupiny B

Konečně se objevilo pořádné videorally skupiny B. Žádná otravná hudba, žádný trapný komentář – jen ničím nerušené autentické zvuky a odvážné záběry kameramana.

Skupina B byla zrušena po několika spektakulárních nehodách, při nichž zahynuli nejen jezdci, ale i diváci. Jenže, když se podíváte na video, stovky a tisíce fanoušků pilotů, jakými byli třeba Walter Röhrl, Henri Toivonen, Stig Blomqvist a další, si o pořádný malér svým chováním doslova říkaly...

Koupí Fiat také Opel a Saab?

Vypadá to, že se nám tu rýsuje nový automobilový gigant. A o to je překvapivější, že je jím firma, do které bychom to rozhodně neřekli – Fiat.

Fiat nyní prakticky ovládá Chrysler, který vyhlásil bankrot. Italové tak vlastně americkou automobilku zachraňují před totálním úpadkem.

Lancia Delta v edici Executive a Hardblack

Lancia v Ženevě odhalí exkluzivní edice nového modelu Lancia Delta. Jedna nese název Executive a druhá Hardblack.

Vozy samozřejmě dostanou atraktivní a unikátní výbavu a barevné kombinace, ale hlavní novinkou je motor. Pod kapotou se totiž objeví pohonná jednotka 1.8 DiTurboJet, která bude odevzdávat na přední kola Delty 200 koní. Díky nim a také nové šestistupňové automatické převodovce se Lancia Delta dostane na stovku už za 7,4 sekundy a bude pokračovat až k maximu v 230 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva přitom činí 7,8 l/100 km a emise rozumných 185 g/km CO2. Auto tak splňuje směrnici Euro 5.

Lancia Delta 1.6 JTD Platino

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Tajné fotky: Lancia Ypsilon

Jakkoli se může zdát, že Fiat připravuje facelift pro Pandu, skutečnost je jiná. Pod karosérií malého fiátku se nachází architektura nové Lancie Ypsilon.

Lancia, dříve výrobce pokrokových rally speciálů a dnes skomírající automobilka, chytá společně s Fiatem druhý dech. Koncernu Fiat hraje do karet současná situace, která přeje levným a úsporným vozům, vždyť Fiat je tou automobilkou, která volá po dramatickém snížení emisních limitů a vystupuje tak proti proudu německých a francouzských výrobců, kteří chtějí připravované emisní normy zmírnit.

Euro NCAP: Lancia Delta

Ochrana dospělých *****

Ani nová Lancia Delta si nevedla špatně. Pouze holeň pravé nohy řidiče vykázala vyšší zatížení, ale jinak zůstal prostor pro posádku naprosto neporušen a žádná jiná část těla nepřesáhla kritickou mez zatížení. Při bočním nárazu obstála Lancia na 100 %.

Lancia Delta (30 nových foto)

Na podvozku Fiatu Bravo přijíždí nová Lancia Delta. Automobil směřuje do nabitého segmentu C, kde bude chtít upoutat zákazníky zejména netradičním designem, prostorem a luxusní výbavou.

 


Lancia Delta, Lancia Lybra, Lancia Musa, Lancia Phedra, Lancia Thesis, Lancia Y,


Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Lancia z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Lancia, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Lancia nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Lancia splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW