GAZ - články

GAZ inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 0 nabídek osobních automobilů GAZ.

Články

Jezdíte s vozíkem? Budete platit mýto!

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Novinka z Ruska: GAZ Siber

Nebojte se, nejde o žádnou další kopii. Na rozdíl od našich čínských přátel si automobilka GAZ koupila práva na americký Chrysler Sebring, který bude v pozměněné formě prodávat na evropském trhu. Na vývoji se podílely firmy Magna Steyr a UltraMotive, auto dostane nový exteriér a také vylepšený podvozek. Práva koupil ruský miliardář Oleg Deripaska, vlastník automobilky GAZ, za 151 milionů dolarů (asi 3 mld. Kč).

Auto bude zezačátku vybaveno dvoulitrovým motorem, ABS, TCS a posilovačem řízení s proměnným účinkem. Dále se chystají motorizace 2.4 a 2.7. V příštím roce se má vyrobit 20 000 kusů, na rok 2009 se chystá dvojnásobná produkce. Další zvyšování výroby už bude záviset na tom, jak si Siber Sebringovič GAZ povede u zákazníků.

Jaguar a Land Rover nekupují Rusové, ale Indové

Zprávy, podle kterých měla mít ruská automobilka GAZ zájem o koupi luxusních značek Jaguar a Land Rover, zmizely stejně rychle, jako se objevily. Mluvčí automobilky takovou možnost definitivně vyvrátil. Agentura Reuters citovala Olega Deripasku, miliardáře, který stojí za společností Russian Machines – vlastníkem GAZ: „Moje společnost, ani její dceřiná společnost GAZ nemají zájem o tyto značky.“

Zatímco Rusové popírají zájem, na indickém televizním kanálu CNBC-TV18 se objevuje šokující zpráva. Indická automobilka Tata Motors Ltd. údajně již koupila obě britské značky od koncernu Ford. Spekulace nabývá na věrohodnosti tím, že jí obě automobilky odmítají komentovat. Koncern Tata Group je nejsilnějším konglomerátem na indickém trhu, jeho zisk mezi lety 2005 a 2006 byl roven 21,9 miliardám dolarů – zhruba 2,8% hrubého domácího produktu Indie. Své peníze by Indové v Británii neutráceli poprvé, nedávno si zde pořídili za 6,7 miliardy liber ocelářskou společnost Corus.

Ruský miliardář chce získat automobilky Jaguar a Land Rover

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Výroba automobilek v ČR loni stoupla o čtvrtinu

Tuzemské firmy podnikající v automobilovém průmyslu loni utržily 644 miliard korun, což je o 23 procent více než v roce 2005. Na tiskové konferenci při zahájení brněnského Autosalonu to dnes uvedl předseda Sdružení automobilového průmyslu Vratislav Kulhánek. Na firmy ze sdružení připadají tržby 560 miliard korun. Export těchto firem rostl o 18 procent na 415 miliard korun. Celkový export automobilek byl 480 miliard korun, z toho 88 procent směřovalo do EU. Výroba motorových vozidel loni vzrostla o více než dvě pětiny na rekordních 855.832 vozů. Letos, nejpozději příští rok by měla podle Kulhánka přesáhnout jeden milion vozidel. Největší podíl na výrobě měly osobní a lehké užitkové vozy, kterých z tuzemských automobilek vyjelo téměř 850 000. Dodavatelské firmy se na celkových tržbách autoprůmyslu podílely zhruba 56 procenty. Jejich podíl na exportu byl přibližně 50procentní. "Tržby dodavatelů se za posledních deset let zvýšily na šestinásobek," dodal Kulhánek. Počet pracovníků v oboru se loni zvýšil o více než 12 500 na 117 963 lidí.

Ruský GAZ koupil výrobce dodávek LDV

Britský výrobce dodávek Leyland Daf Vans (LDV) změnil majitele a od nynějška patří ruské automobilce GAZ. LDV po loňském krachu odkoupil americký fond rizikového kapitálu, který se nyní dohodl s ruskou firmou. GAZ postavil do čela LDV, začleněné do divize GAZ International, Martina Leache, bývalého prezidenta Ford Europe.

GAZ hodlá zvýšit produkci továrny v Birminghamu a proniknout do zemí EU i na mimoevropské trhy. Dodávku Maxus budou Rusové vyrábět pro vlastní trh v továrně v Nižném Novgorodu.

GAZ bude vyrábět auta koncernu DaimlerChrysler

Ruská automobilka OAO GAZ bude vyrábět vozy ze skupiny DaimlerChrysler. GAZ oznámil, že s americko-německou firmou podepsal dohodu, podle níž přestěhuje do Ruska výrobní linky z předměstí Detroitu. Vozy ze skupiny DaimlerChrysler bude GAZ vyrábět na základě licence. Výrobní linka Sterling Heights v Michiganu nyní vyrábí modely Chrysler Sebring a Dodge Stratus.

Ruský podnik výrobu přestěhuje do města Nižnij Novgorod, finanční podmínky kontraktu ani typ vozů ale GAZ nesdělil. Podnik jen uvedl, že bude ročně vyrábět 65.000 aut z produkce americko-německého koncernu.Inzeráty z bazarů osobních vozů značky GAZ z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku GAZ, můžete si vybrat z široké nabídky vozů GAZ nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy GAZ splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW