Ford Transit - články

Ford Transit inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 1 nabídek osobních automobilů Ford Transit.

Články

Ford Transit Connect s motorem z Focusu RS

Víte, jaké auto je nejrychlejší? Ford Transit. Už Jeremy Clarkson ve svém představení nejlepší stovky aut zahrnul Transit do užšího výběru, když o něm prohlásil, že je to nejrychlejší auto na světě. Ať prý totiž jedete v čemkoli, klidně i v tom nejbrutálnějším supersportu, vždycky se najde jeden Transit, který vás chce předjet.

Z našich cest máme podobné zkušenosti a sami víte, jak je nepříjemné mít zrcátko plné bílé masy kovu s nápisem PPL (Přidej Pomalej Lúzre!)...

Ford Transit SportVan 2.2 TDCi

Některé automobilky se berou hrozně vážně. Naštěstí se ale najdou i takové, které si umí udělat legraci sami ze sebe. A jak možná víte z osobní zkušenosti, to je vždycky pozitivní vlastnost.

Nastříkat dodávku tradičními závodními barvami chce slušnou dávku smyslu pro humor. Ovšem v historii Fordu Transit, jedné z nejpopulárnějších dodávek všech dob, se objevily kreace, které závodní barvy nosily s hrdostí.

Ford Transit Kombi Van 2.4 Duratorq

Většina lidí si kupuje větší auto, než ve skutečnosti potřebuje. Manželům, jejichž děti už odrostly a odstěhovaly se, je třeba takový velký kombík většinou prakticky k ničemu, stejně jako SUVčko. Jenže pak jsou tu rodiny, které jsou poněkud rozrostlejší, než je v našich končinách obvyklé. Mnohdy ovšem stačí jen tři děti a podle současných pravidel, které nařizují všechny do jednoho usadit do dětské sedačky a s většinou aut máte problém. A co teprve můj kamarád z kapely, který má sice děti zatím jen dvě, ale minimálně dvě až tři ještě plánuje...

Nemusíme se ale bavit jen o početných rodinách. Stačí mít ke dvěma dětem ještě dva velké psy. A co když je vaším koníčkem hra na marimbu? Taková středně velká má totiž dva metry a pěkných pár metráků...

Ford je nejúspěšnější dovážená značka v ČR

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Nejúspěšnějším dovozcem aut do ČR je Ford

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Ford stahuje vozy Transit Connect do servisu

Automobilka Ford Motor stahuje v Česku více než 200 vozů do servisů k opravě kvůli špatnému upevnění palivové nádrže. Uvedla to ve zprávách televize Nova. Podle mluvčího české pobočky Ford Martina Linharta se jejich majitelé nemusejí obávat žádného nebezpečí. Uvolněná nádrž se podle Linharta může pouze posunout a klepat o podlahu karosérie. Nemůže prý vypadnout a nehrozí ani nebezpečí požáru. Vůz Transit Connect si v Česku koupilo 204 zákazníků. Firma je nyní požádala, aby se dostavili do značkového servisu k bezplatnému odstranění závady. Podle odborníků nejde o nic neobvyklého. Kvůli závadám občas stahují své vozy do servisu téměř všechny automobilky na světě.

Další Super-Transit?

Díváte se na omezenou sérii vozu Ford Transit Sportvan. Byla představena dnes na birminghamském autosalonu komerčních vozidel (jaktože jste tam nebyli? Styďte se!). Má dvojitou koncovku výfuku, osmnáctipalcová kola, modrý lak "performance blue", široké bílé pruhy přes střechu, kožené sedačky, spoilery a... to je všechno. Žádné úpravy podvozku ani motoru, bohužel. Pod kapotou najdete běžný turbodiesel TDCi o výkonu 130 koní, pohánějící přední kola. Vznikne limitovaná série 500 kusů a pokud se vám ježí vlasy na hlavě hrůzou, že budete potkávat šílené závodní dodávkáře ještě víc než dosud, nebojte - všechny jsou určené pro britský trh.

Jediná zajímavá věc na tomhle pozérském modelu je fakt, že ho při uvedení řídila Sabine Schmitz, královna Severní Smyčky a jedna z oficiálních řidiček Ringtaxi M5. Zopakovala svojí jízdu, ve které se v Transitu pokusila zajet kolo Nürburgringu rychleji, než Jeremy Clarkson v Jaguaru S-type D. Neuspěla, ale jen o pár sekund a cestou způsobila silný pocit méněcennosti několika motorkářům. Jestli s novým Supersport Mega Transitem RS svůj čas vylepšila, o tom agenturní zprávy mlčí...

Evropské modely Ford pro Ameriku

Ford zvažuje možnost, že nabídne své evropské modely jako Mondeo, S-MAX či Transit americkým zákazníkům. Šéf automobilky Alan Mulally řekl magazínu Automotive News, že pravděpodobnost takového kroku je „velmi vysoká“.Minulý týden Ford zveřejnil výsledky hospodaření za rok 2006. Vyplývá z nich, že automobilka dosáhla ztráty 12,7 mld. USD - největší ve své 103leté historii. Evropská divize přitom zdrojem problémů není. Ford of Europe loni vydělal 469 milionů USD (10,2 mld. Kč) a jeho místní produkty se těší oblibě u odborné veřejnosti.Mulally chce zlepšit neradostnou situaci firmy sjednocením vývoje. Již od svého příchodu k Fordu v loňském září kritizuje roztříštěnost vývojových prací a produktového plánování.

Ford Transit XXL

Skutečně vás nešálí zrak: opravdu vidíte osmimístnou limuzínu, postavenou na základech Fordu Transit. Lépe řečeno, dvou Fordů Transit. Tuhle šílenost vytvořili ve svém volném čase inženýři z Fordova vývojového centra v britském Duntonu.Auto měří na délku 7,4 m - o neuvěřitelných 2,5 m víc než „osobní“ Transit Tourneo, jehož dva exempláře posloužily coby dárci orgánů. Kromě toho řidičova je uvnitř sedm samostatných sedadel. Všechna mají vyhřívání, kožené čalounění a loketní opěry. Bezproblémové nastupování zaručuje dvojice posuvných dveří na každé straně.Transit XXL je plně pojízdný, ale pro únik VIP osob před teroristy či davem rozvášněných fanoušků není nejvhodnější: s pohotovostní hmotností 2500 kg (kvůli nutným výztuhám v podlaze) si musí poradit sériový turbodiesel 2,2 l o výkonu 130 koní. Alespoň parkování nebude pro řidiče noční můrou, protože Duntonští moudře doplnili zadní nárazník o parkovací senzory.Nároční cestující by se zatím mohli cestou nudit, protože uvnitř je nečeká žádné rozptýlení, ale tuhle drobnost konstruktéři brzy napraví. Do auta poputuje rozsáhlý multimediální systémem s několika samostatnými monitory a herními konzolami.Transit XXL existuje v jediném exempláři a svoji aktivní kariéru stráví na autosalonech a jiných motoristických akcích, kde bude sloužit jako atrakce. Evropský Ford má ve stavbě šílených dodávek dlouhou tradici. Všeobecně známý je Transit Supervan s uprostřed uloženým motorem Cosworth F1, nebo na sklonku loňského roku aktualizovaný Tourneo Connect s pohonným ústrojím z Focusu RS.

Užitkové novinky Fordu

Na výstavě v Birminghamu, konané 25. až 27. dubna, se veřejnosti představí nová řada užitkových aut firmy Ford.

Nejvýznamnější novinkou bude nový Transit, který má inovovaný design, motory TDCi plnící emisní normu Euro IV, standardní ABS s kotoučovými brzdami, novou přístrojovou desku, zesílenou přední nápravu, dva akumulátory a možnost výběru z 60 různých verzí. Transit bude možné vybavit například tempomatem, koženým čalouněním, satelitní navigací nebo sadou Bluetooth. Na trhu se Transit objeví v létě.Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Ford Transit z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Ford Transit, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Ford Transit nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Ford Transit splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW