Fiat Punto - články

Fiat Punto inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 131 nabídek osobních automobilů Fiat Punto.

Články

Fiat Grande Punto EVO

Ačkoli se může zdát, že nám přídomkem EVO chce Fiat Grande Punto něco naznačit, zkratka slova Evolution znamená pouze jediné – facelift, se kterým musí současné Punto vydržet na trhu aspoň do roku 2012.

Nezabývejme se optickými změnami a přesuňme se pod kapotu. Zde najdeme nové motory s technologií Multiair, která zvyšuje výkon a snižuje spotřebu. Fiat neuvádí, které motory pod kapotou budou. Pouze dodává, že výkon díky technologii Multiair vzrostl o 10 %, točivý moment o 15 % a spotřeba klesla o 10 %. Snížily se rovněž emise CO2 (o 10 %), pevných částic (o 40 %) a NOx (o 60 %).

Fiat Grande Punto (od 2005)

Italský Fiat Grande Punto (velká tečka) byl představen v roce 2005 na podzimním frankfurtském autosalonu. Nový tří a pětidveřový hatchback ihned zaujal zdařilým designem a na danou třídu opravdu štědrou nabídkou prostoru pro posádku.

Druhá generace Punta tím ale neskončila. Automobilka ji ponechala v nabídce s přídomkem Classic.

Fiat Punto II (od 1999)

V roce 1999 přišlo na trh Punto druhé generace s úzkými světlomety a hranatější karoserií než měl předchůdce. Tří i pětidveřová karoserie nabízela na svou dobu dobrý vnitřní prostor, kladem se však stal především zavazadelník o objemu 295 litrů v základním uspořádání. Tato hodnota Punto II stále řadí mezi nejlepší vozy ve třídě.

Následující rok byla uvedena varianta Sporting s motorem 1.2 16V a šestistupňovou přímo řazenou převodovkou. Později dostala ve verzi Speedgear převodovku CVT.

Fiat Croma: facelift

Sice to zní trochu zvláštně, ale Croma je vlajkovou lodí Fiatu - i když se vyrábí jen jako kombík a není kdovíjak obrovská, nic většího Fiat (na poli osobních vozů) zkrátka nevyrábí. A možná je to dobře, protože malá auta šla Fiatu vždycky nejlépe.

Facelift pro příští rok zasáhl především příď, která se opticky přiblížila novým vozům značky, jako je Fiat Punto a Bravo. Nová světla, chromovou masku a upravený nárazník doplňují mírné změny na zádi - nejviditelnější jsou zatmavená koncová světla. Do interiéru Cromy si můžete objednat příplatkové kožené čalounění, dostanete i nový volant a případně i nový navigační systém Fiatu Blue & Me.

VIDEO: Staňte se rally jezdcem!

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

VIDEO - Fiat Grande Punto Abarth

Abarth je zpátky a dává nám to vědět všemi možnými způsoby. První vlaštovku – Grande Punto Abarth SS jsme mohli obdivovat už ve Frankfurtu a také v rozsáhlé fotogalerii.

Ostrý hatchback se škorpionem ve znaku budou prý následovat ještě tři další modely. Jedním z nich bude určitě Fiat 500 Abarth SS, další zatím obestírá tajemství. I když, o něčem bychom věděli…

Fiat Grande Punto Abarth - UPDATE!

U stánku Fiat jsme se ve Frankfurtu zastavili nejen kvůli dlouhonohým modelkám. Automobilka totiž představila dva modely, které určitě potrápí konkurenci – moderní inkarnaci legendární 500 a Grande Punto Abarth. Druhý jmenovaný sice už známe, ale fotek není nikdy dost. Bude vám jich stačit 52?

Co se týče techniky, něco už jsme sice slyšeli, ale neuškodí, když to vezmeme pěkně od podlahy a sesumírujeme, co víme. Pod kapotou bude čtrnáctistovka, dopovaná turbodmychadlem. Výsledek: 114 kW (155 koní) a 207 Nm. S šestistupňovým manuálem to bude stačit na stovku za 8,2 sekundy a nejvyšší dosažitelnou rychlost 208 km/h.

Fiat Barchetta

Tuhle přezdívku si otevřený Fiat vysloužil poměrně záhy. Aby také ne, za poměrně přijatelnou cenu nabízí (alespoň zdánlivě) všechny důležité „sportovní“ atributy. Tedy líbivou klínovitou karoserii a skládací plátěnou střechu. Jak je na tom ale ve skutečnosti?

Spousta lidí nad Barchettou (čtěte „Barketa“) pohrdavě ohrnuje nos kvůli jejímu podvozku. Dá se to docela pochopit, protože roadster, založený na podvozku první generace Fiatu Punto, to skutečně nezní příliš přesvědčivě. Jenže k překvapení mnohých se automobilce podařilo podozek úplně proměnit. Místo vlastností nemastného neslaného městského hatchbacku se u něj najednou začlo projevovat sportovní nadání. Největším překvapením je zadní náprava, která při ubírání plynu v zatáčkách ochotně vybočuje stranou, dává řidiči zdání mírně přetáčivého chování a přitom není nijak zákeřná. Změny směru v rychle se střídajících zatáčkách jsou až návykově zábavné... zkrátka a dobře, tohle je auto, kvůli kterému si o víkendu ráno přivstanete a vyrazíte na zastrčené okresky.

Frankfurt live: Fiat Panda Aria a Grande Punto Abarth SS

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Fiat ve Frankfurtu: Grande Punto Abarth SS a závodní Punto S2000

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínkyInzeráty z bazarů osobních vozů značky Fiat Punto z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Fiat Punto, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Fiat Punto nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Fiat Punto splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW