Fiat - články

Fiat inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 773 nabídek osobních automobilů Fiat.

Články

Lancia v Chrysleru

V rámci partnerství Fiatu a Chrysleru platí dohoda, že některé modely Lancie ponesou znak Chrysler. A jedním takovým je Lancia Delta.

Jediné, k čemu došlo, je výměna masky chladiče a několika detailů v interiéru Lancie Delta. Automobilka si zřejmě není tímto krokem moc jistá, protože neexistuje žádné oficiální prohlášení, které by říkalo něco o tom, kdy se začne Chrysler Delta (nebo jak se to bude jmenovat) v Americe prodávat. Místo toho unikla ven zpráva, že Fiat se chce s Chryslerem spojit úplně.

Značka Chrysler v Evropě zůstane

Šéf Fiatu Sergio Marchionne, který má nyní zbankrotovanou automobilku Chrysler na starosti, řekl britskému Autocaru, že hodlá značku Chrysler zachovat a nadále bude automobily s tímto znakem na kapotě v Evropě prodávat.

Automobilku Chrysler nyní spravuje Lancia, neboť obě značky budou v budoucnu podle plánů Fiatu sdílet součástky, platformy a motory. Podle Marchionneho musí Lancia i Chrysler nabídnout takové produkty, aby mohly společně existovat a neparazitovaly si na zákaznících. Marchionne také tvrdí, že Chrysler má šanci prosadit se ve světě, kde je velmi dobře znám, zatímco Lancia je dobře uchycena hlavně v Evropě.

Fiat chce koupit závody Bertone

Dohoda ohledně koupě výrobních závodů Bertone Fiatem je na spadnutí. Do konce týdne prý má být podepsaná smlouva, podle všeho velmi výhodná pro obě strany. Fiat dostal ke koupi závodů Bertone povolení od italské vlády, když slíbil, že během následující tří let do nich investuje 150 milionů eur.

Fiat chce použít závody studia Bertone nejen k výrobě některých vozů Chrysler (podle dohody mezi Fiatem a Chryslerem), ale rovněž chce získat náklonnost designérů a využít je při návrhu nových modelů Fiat.

Autosalon Frankfurt 2009: den druhý + fotogalerie

Máme tady souhrn všeho důležitého, co se dnes ve Frankfurtu stalo. Pod článkem pak nejdete všechny fotky na jedné hromadě.

 

Frankfurt Live: Fiat 500 Abarth Tributo Ferrari

Abarth 695 Tributo Ferrari, tak se tento upravený Fiat 500 Abarth jmenuje. Dostal poladěnou čtrnáctistovku, která má výkon přes 180 koní, sekvenční převodovku s pádly pod volantem, přenastavený podvozek a spoustu exkluzivních a unikátních detailů do interiéru, se kterými pomohla firma Sabelt. Abarth 695 Tributo Ferrari jezdí na 17“ odlehčených kolech a má brzdy Brembo.

Na stánku Fiatu se ukázal samozřejmě i standardní Abarth 500 a také omlazený Fiat Grande Punto Evo. Ten jsme si již představili před pár dny. Seznámili jsme vás už i s novým Fiatem 500 Cabrio, který se rovněž ve Frankfurtu ukázal.

Najde se jen 15 % ukradených aut

Deník Právo přinesl informaci, že policii se daří nalézt jen přibližně 15 % ukradených vozidel. Zbytek prý končí buď za hranicemi ve státech bývalé SSSR (jde především o vozy luxusních značek) nebo je rozřezán na náhradní díly, které se rozprodávají v bazarech a vrakovištích.

Mezi nejčastěji odcizená auta patří vozy koncernu Volkswagen, zejména pak Škodovky. Mizí ale i Fordy, Renaulty, Fiaty, Opely a Peugeoty. Naopak nejmenší zájem je o vozy původem z Asie.

Fiat Grande Punto EVO

Ačkoli se může zdát, že nám přídomkem EVO chce Fiat Grande Punto něco naznačit, zkratka slova Evolution znamená pouze jediné – facelift, se kterým musí současné Punto vydržet na trhu aspoň do roku 2012.

Nezabývejme se optickými změnami a přesuňme se pod kapotu. Zde najdeme nové motory s technologií Multiair, která zvyšuje výkon a snižuje spotřebu. Fiat neuvádí, které motory pod kapotou budou. Pouze dodává, že výkon díky technologii Multiair vzrostl o 10 %, točivý moment o 15 % a spotřeba klesla o 10 %. Snížily se rovněž emise CO2 (o 10 %), pevných částic (o 40 %) a NOx (o 60 %).

Karl Schnorr Kraftfahrzeuge Fiat 500 Abarth

Výkonu není nikdy dost a když je ho ještě víc, je to jedině dobře. Tuner Karl Schnorr nabízí úpravu pro Fiat 500 Abarth, který v sériovém provedení dává ze svého přeplňovaného motoru 1,4 l výkon 135 koní a točivý moment 206 Nm.

První stupeň zvedne výkon motoru na 163 koní a točivý moment na 251 Nm. Tato úprava stojí 950 eur a obsahuje prakticky jen novou řídící jednotku motoru.

Češky bojovaly o právo držet Rossimu deštník

Tým MotoGP Fiat Yamaha vyhlásil soutěž „Staň se Umbrella Girl týmu Fiat Yamaha“ a samotní organizátoři byli překvapeni velikou účastí a zájmem publika. Do soutěže se totiž přihlásilo 540 dívek z Česka.

Nejvíce hlasů získala blondýna Kamila, která se mohla zúčastnit celého závodního víkendu týmu MotoGP Fiat Yamaha a ještě k tomu vyhrála scooter Yamaha Aerox Race Replica. Také zapózovala fotografům spolu s dalšími třemi finalistkami soutěže před Valentinem Rossim, hvězdou týmu Fiat Yamaha a několikanásobným mistrem světa.

Dodge Viper: přežije s motorem Ferrari?

Dodge Viper málem doplatil na pád Chrysleru a nebýt iniciativy Fiatu (konkrétně jeho šéfa Sergia Marchionneho), celý projekt by byl zrušen. Pak se hledal zájemce, kdo by Viper koupil, ale nakonec se nenašel nikdo, kdo by předložil atraktivní nabídku. Ani specialisté Saleen a Roush nakonec nenašli dostatek prostředků.

Nyní totiž se do celé záležitosti vložil šéf Fiatu Sergio Marchionne, který je odhodlán Viper zachránit za každou cenu. Podle něj má Dodge Viper potenciál přilákat ke značce zákazníky a udržet je. A to je pro Chrysler nyní velmi důležité.


Fiat 128, Fiat 500, Fiat Barchetta, Fiat Brava, Fiat Bravo, Fiat Cinquecento, Fiat Coupé, Fiat Croma, Fiat Dobló, Fiat Ducato, Fiat Fiorino, Fiat Grande Punto, Fiat Idea, Fiat Linea, Fiat Marea, Fiat Multipla, Fiat Palio, Fiat Panda, Fiat Punto, Fiat Punto EVO, Fiat Scudo, Fiat Sedici, Fiat Seicento, Fiat Stilo, Fiat Tempra, Fiat Tipo, Fiat Ulysse, Fiat Uno,


Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Fiat z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Fiat, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Fiat nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Fiat splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW