Dodge RAM - články

Dodge RAM inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 1 nabídek osobních automobilů Dodge RAM.

Články

Mr. Norm’s Dodge Ram Red Xpress Truck

Těžko uvěřit, ale v roce 1978, kdy byl trh s osobními vozy ve Spojených státech v důsledku ropné krize zmítán přísnou legislativou ohledně emisí a spotřeby, byl Dodge L‘il Red Express Truck nejrychlejším automobilem vyráběným na území USA.

Ano, hranatá dodávka byla rychlejší než Chevrolet Corvette či Ford Mustang. Všechny vozy se zmítaly v krizi a jejich výkony klesly z dřívějších 350 koní na přibližně 150. Jenže ne tak v případě tohoto pick-upu. Pod kapotou měl osmiválec 5,9 l s katalyzátorem o výkonu necelých 300 koní (v závislosti na použitém palivu). Sprint na čtvrt míle zvládl tento pick-up za 14,7 sekundy, což sice není extra číslo, ale v té době to byl opravdu nejlepší čas ze všech amerických aut.

Nový Dodge Ram

Dodge Ram patří mezi nejoblíbenější pick-upy a ačkoli současná doba velkým a žravým monstrům nepřeje, začínají se u amerických dealerů hromadit objednávky na novou verzi.

Nový Dodge Ram totiž prošel několika vylepšeními, kvůli kterým by se o něj měl zajímat i amerikychtivý Evropan. Zaprvé dostal zadní zavěšení multi-link a vinuté pružiny, což je něco, jako kdyby Škoda Fabia dostala atomový pohon a podvozek na vzduchovém polštáři. Zadruhé se prý o poznání zlepšila kvalita materiálů uvnitř kabiny, i když podle fotek to stále vypadá jen na lepší průměr. A zatřetí Američané zapracovali na zlepšení hospodárnosti provozu.

Dodge Ram dostane revoluční podvozek

Nedávno jsme informovali o technologickém boomu, který prožívá americký automobilový průmysl. GM představilo revoluční nový motor s technologií DOHC. Na vlně inovací se veze i Chrysler. Po odhalení převratného nového Voyageru neváhá a oznamuje, že nový Dodge Ram modelového roku 2009 dostane podvozek, o kterém se americkým automobilovým nadšencům ani nesnilo.

Tradiční listové pružiny totiž půjdou na odpočinek a nahradí je… prosíme fanfáru… vinuté pružiny. Dobře, listová péra mají i své výhody – například odolávají opotřebení lépe než vinuté pružiny, ale jinak jde o automobilovou prehistorii. Od nového Dodge Ram tak mohou zákazníci očekávat lepší jízdní vlastnosti a méně problémů s odskakováním kol.

Velmi drsné pickupy

Dodge myslí na americké rodiny a rozhodl se dopřát nejrychlejší pickup na světě i jim. Tátové si mohou čerstvě objednat čtyřdveřovou verzi nejrychlejšího pickupu Ram SRT-10 Quad Cab s pětisetkoňovým desetiválcem 8,3 litru, která pobere čtyři pasažéry a utáhne 3400 kilo.

Na rozdíl od dvoudveřové verze se šestistupňovou manuální převodovkou Tremec má pouze čtyřstupňový automat 48RE z dieselu, ovšem se zkráceným převodem 4,56 pro lepší akceleraci. Její instalaci Dodge zdůvodňuje tím, že je lépe schopna přenést monstrózní točivý moment 714 Nm.Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Dodge RAM z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Dodge RAM, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Dodge RAM nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Dodge RAM splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW