Dodge - články

Dodge inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 10 nabídek osobních automobilů Dodge.

Články

Dodge Challenger Furious Fuchsia Editions

Dodge Challenger z limitované edice je připomínkou téhož vozu ze 70. let minulého století. K dispozici bude ve verzích R/T a SRT8. Karosérie obou vozů se pyšní rychlými pruhy, které mohou být vyvedeny v černé nebo bíle barvě, a označením edice na bocích a blatnících vozu.

Tato edice se dále odlišuje novými 20 palcovými koly, které jsou pro model R/T lité a leštěné a pro SRT8 kované, a čtveřicí chromovaných koncovek výfuku pro SRT8 (R/T se musí spokojit pouze s dvojicí).

Video: Dodge Charger 426 dává čtvrt míle pod 9,5 s

Ten název platformy vám toho asi moc neřekne, ale to je úplně jedno, protože tenhle Dodge Charger od úpravce SpeedFactory je prostě pekelně rychlý.

Úpravce dokonce tvrdí, že právě jeho čas 9,45 s a cílová rychlost 234 km/h z něj dělají nejrychlejší auto postavené na platformě LX/LC, na které vyjíždí také například nám známé modely Dodge Challenger či Chrysler 300C. Jasno?

Dodge Challenger Performance

Není tuning jako tuning. Ostatně, o našem pohledu na „tuning“ si můžete přečíst v článku Pět důvodů, proč je tuning mimo. Dodge ale rozhodně ví, co dělá a na muscle car Challenger nabízí nyní optický paket, který brzy doplní paket sportovní.

Prozatím je k dispozici za 1995 dolarů paket zvýrazňující vzhled, který obsahuje novou kapotu s „násoskou“ odkazující na legendární Shaker hood, boční polepy a zadní spoiler. Za dalších 945 dolarů (745 pro vozy s manuálem) si můžete objednat paket do interiéru, který obsahuje novou řadící páku, chromované pedály, prahy a další detaily.

Ford Mustang letos porazil Chevrolet Camaro

Ford Mustang a Chevrolet Camaro se o pozici nejprodávanějšího tradičního muscle caru přetahují celý rok 2009. Jednou se do čela dostalo Camaro, pak zas převzal iniciativu Mustang. A co na to Dodge Challenger? Ten se trápí a jen přihlíží...

Fordů Mustang se v roce 2009 nakonec prodalo 66 623 kusů, Chevrolet Camaro si převzalo celkem 61 618 zákazníků po celém světě. Chrysler prodejní čísla ještě nezveřejnil, ale prodeje Challengeru se rozhodně nepočítají na desetitisíce.

Dodge Viper SRT10 ACR-X

No jen si představte, jak by se muselo s tímhle monstrem jezdit v provozu. Ostré řízení, kousavé brzdy, brutální desetiválec, pneumatiky, které fungují jen tehdy, pokud se zahřejí... Nevíme, jak vy, ale my bychom dali přednost nějaké uzavřené závodní trati, kdy se přeci jen limitům tohohle šíleného Dodge Viper přiblížíte snáze a bezpečně.

Jediné, co potřebujete, je zaplatit přibližně 110 000 dolarů. Dostanete za to Dodge Viper SRT10 ACR-X, který má vpředu uložený atmosférický desetiválec 8,4 l o výkonu 640 koní a který váží o přibližně 80 kg méně než standardní model. A to má upravená verze samozřejmě docela těžkou ochrannou klec, hasící systém a samozřejmě aerodynamické doplňky, které také přidají pár kilo.

Mr. Norm’s Dodge Ram Red Xpress Truck

Těžko uvěřit, ale v roce 1978, kdy byl trh s osobními vozy ve Spojených státech v důsledku ropné krize zmítán přísnou legislativou ohledně emisí a spotřeby, byl Dodge L‘il Red Express Truck nejrychlejším automobilem vyráběným na území USA.

Ano, hranatá dodávka byla rychlejší než Chevrolet Corvette či Ford Mustang. Všechny vozy se zmítaly v krizi a jejich výkony klesly z dřívějších 350 koní na přibližně 150. Jenže ne tak v případě tohoto pick-upu. Pod kapotou měl osmiválec 5,9 l s katalyzátorem o výkonu necelých 300 koní (v závislosti na použitém palivu). Sprint na čtvrt míle zvládl tento pick-up za 14,7 sekundy, což sice není extra číslo, ale v té době to byl opravdu nejlepší čas ze všech amerických aut.

Chrysler šetří planetu, ruší tištěné manuály.

Chrysler chce pomoci životnímu prostředí velmi rozumným způsobem. Přestane k novým autům dodávat tištěné několikasetstránkové manuály a nahradí je instruktážním DVD diskem.

Chrysler tak ročně ušetří přibližně 930 tun papíru, což je ekvivalent 20 000 živých vzrostlých stromů. DVD bude dodáváno automaticky ke všem novým vozům Chrysler, Dodge a Jeep modelového roku 2010.

Dodge Viper: přežije s motorem Ferrari?

Dodge Viper málem doplatil na pád Chrysleru a nebýt iniciativy Fiatu (konkrétně jeho šéfa Sergia Marchionneho), celý projekt by byl zrušen. Pak se hledal zájemce, kdo by Viper koupil, ale nakonec se nenašel nikdo, kdo by předložil atraktivní nabídku. Ani specialisté Saleen a Roush nakonec nenašli dostatek prostředků.

Nyní totiž se do celé záležitosti vložil šéf Fiatu Sergio Marchionne, který je odhodlán Viper zachránit za každou cenu. Podle něj má Dodge Viper potenciál přilákat ke značce zákazníky a udržet je. A to je pro Chrysler nyní velmi důležité.

Dodge ponesou v Evropě znak Alfa Romeo (možná)

Nedivte se, tato navrhovaná akce je součástí restrukturalizačních plánů Fiatu uvnitř automobilky Chrysler, kterou po jejím bankrotu Fiat spravuje.

Podle Sergia Marchionneho, šéfa Fiatu a Chrysleru, by se mohly Alfy Romeo v USA jmenovat Dodge a obráceně, Dodge se mohou jmenovat Alfa Romeo v Evropě. Tato „dvojí identita“ je prý nyní optimální a nejsnadnější krok k úspěšné restrukturalizaci značky Chrysler/Dodge.

Dodge Journey SXT 2.0 CRD

V Evropě to tak silně nevnímáme, ale Dodge vždy platil za jednu z "chlapštějších" značek koncernu Chrysler. Stačí se rozpomenout na ikonické Chargery a Challengery z šedesátých let, nebo na zběsilé osvalený Viper z devadesátých.

Jenže nejen sporťáky a musclecary je automobilka živa - upřímně řečeno spíš naopak, živí jí mainstreamové modely, jako například malé MPV Dodge Journey. Říkáme malé, ale to platí pouze v americkém měřítku, mezi evropskými soupeři patří bezesporu k těm větším. Dodge má s vozy MPV dlouholeté zkušenosti, i když v Americe se jim dřív říkalo spíš "minivany" (což se nám v mnohých případech zdá výstižnější).


Dodge Caliber, Dodge Challenger, Dodge Charger, Dodge Durango, Dodge Grand Caravan, Dodge Journey, Dodge Magnum, Dodge Nitro, Dodge RAM,


Inzeráty z bazarů osobních vozů značky Dodge z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Dodge, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Dodge nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Dodge splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW