Citroën C5 - články

Citroën C5 inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 17 nabídek osobních automobilů Citroën C5.

Články

Citroën C5 (2000 – 2007)

Model C5 představila francouzská automobilka Citroën v roce 2000. Prodej byl zahájen následující rok. K zákazníkům vůz vyjel v provedení sedan a kombi pod označením Break.

Celkovou modernizaci automobil absolvoval v roce 2004. Zároveň se dostavila výrazná změna vzhledu, která Citroënu C5 hodně prospěla.

Citroën C5 2.0 HDi Tourer

Citroën v posledních letech vstává z popela. Konec dvacátého století pro automobilku nebyl zrovna nejšťastnější. Stačí si vzpomenout na takovou Xantii, nebo první generaci C5... Ano, jsem si vědom že si znepřátelým celý Xantia Club, ale bylo to zkrátka období designové nudy a když k tomu ještě přidáte problémy s kvalitou materiálů, jako jediný pádný argument pro koupi Citroënu zůstala většinou nízká cena.

První generace C5 byla zavalitá, neforemná a uvnitř nekvalitní a ošklivá, ale nedaly se jí upřít dvě věci: obrovský vnitřní prostor a nadprůměrné kvality jízdního komfortu. Hydropneumatické pérování zkrátka fungovalo. V roce 2008 ovšem přišel koncept Citroën Airscape a designová řeč automobilky udělala zásadní obrat k lepšímu.

Citroën C5 2.0 HDi

Kdysi dávno platily Citroëny za špičku světového automobilového designu. V sedmdesátých a osmdesátých letech nastala doba temna, která v některých modelových řadách přetrvala téměř až dodnes. Minulá generace Citroënu C5 byla zavalitá, od pohledu dýchavičná, k uzoufání nudná a k lehké eleganci poválečných skvostů měla světelné roky daleko.

Naděje, kterou nám do žil vlil zajímavý model C4 i jeho pohlední větší sourozenci C4 Picasso, se naštěstí vyplnily. Nová C5 odhodila neforemný kabát a do ringu sedanů se vrhá se svěžím, zajímavým a nestydím se říct skutečně krásným designem. Jistě, krása je v oku pozorovatele, ale většina lidí, se kterými jsem o tom v průběhu testování diskutoval, označila C5 za velmi pohledné auto.

Nový Citroen C5 na českém trhu

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Euro NCAP: Citroen C5

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Video: Citroën C5 poprvé na silnici

Citroën C5 už nějaký ten pátek známe skrz naskrz. Už víme, že bude větší, bezpečnější a hlavně tisíckrát hezčí než předchozí generace. Ono se vlastně z konceptu C5 Airscape ani nedá udělat ošklivé auto.

Oficiálně: Citroën C5 kombi a sedan

Nový Citroën C5 je oficiálně na světě. Tedy, zatím se můžeme pouze kochat jeho vskutku podařenými tvary, do prodeje se nedostane dřív, než po oficiální výstavní premiéře, která se uskuteční v lednu příštího roku na autosalonu v Bruselu.

Kromě oficiálních fotek máme ovšem i nějaké ty technické informace, například o motorové paletě. Příznivci benzínu si budou moci vybrat čtyřválce o objemu 1,8 litru (93 kW/127 koní) 2,0 litru (105 kW/143 koní) a třílitrový vidlicový šestiválec o výkonu 158 kW/215 koní. Z černé pistole bude tankovat čtveřice nových turbodieselů s výkony od 80 kW/110 koní do 152 kW/208 koní v novém modelu V6 HDI - pochopitelně s filtry pevných částic. V kolech (které mají mimochodem velmi povedený design) najdete brzdové kotouče o průměru 330 mm vpředu a 304 mm vzadu.

Nový Citroën C5 předčasně odhalen!

Současnému Citroënu C5 příliš nepomohl ani nedávný facelift. Je to tak trochu neforemně odulé auto s nepříliš kvalitním interiérem (v ostrém kontrastu k novým C4) a jízdními vlastnostmi vyhovujícími jen těm nejpohodlnějším řidičům, kteří navíc netrpí mořskou nemocí.

Jenže u Citroëbu jsou si zjevně těchto nedostatků vědomi, protože nová verze bude vypadat skutečně k světu. Všechno je zatím tajné, teprve dnes odpoledne bude model ve Francii staticky předveden vybraným novinářům, ale šikovní lidé na internetu nespí. Ve Francii se komusi dostalo do ruky číslo slavného časopisu L'Automobile o něco dřív, než se objeví na stánkách. A když je někdo takový majitelem scanneru a zároveň členem diskuzního fóra příznivců značky Citroën, je asi jasné, co bude následovat.

Nový Citroen C5 už za měsíc!

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Frankfurt live: Citroen Airscape má tvář budoucího sedanu C5

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínkyInzeráty z bazarů osobních vozů značky Citroën C5 z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Citroën C5, můžete si vybrat z široké nabídky vozů Citroën C5 nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy Citroën C5 splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW