BMW X1 - články

BMW X1 inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 3 nabídek osobních automobilů BMW X1.

Články

BMW X1 od AC Schnitzer

Prodejního potenciálu BMW X1 jsou si v Německu u úpravce AC Schnitzer vědomi, a proto připravili první sadu úprav pro malé SUV od BMW, která bude k vidění již za pár dní na ženevském autosalonu.

Všechny vznětové pohonné jednotky se dočkaly navýšení výkonu pomocí čipu, který v případě motorizace 23d nyní dosahuje 240 koní oproti standardním 201 k. Z motoru 20d se podařilo získat 210 koní a motor v 18d nyní poskytuje po zásahu tunera 171 koní.

BMW X1: crash test + video

Nové BMW X1 dokázalo přesvědčit komisaře Euro NCAP, že dokáže ochránit posádku do té míry, aby si zasloužilo pětihvězdičkové hodnocení. Nicméně při nárazu na sloup vykázal trup figuríny vyšší zatížení a ochrana krční páteře při nárazu zezadu byla jen průměrná. Právě při sledování ochrany krční páteře prémiové značky zaspaly a podle Euro NCAP bude potřeba v této oblasti ještě zapracovat.

Ochrana dětí je však na velmi dobré úrovni a ani neopatrní chodci nemusí mít z BMW X1 noční můru. Záchranná elektronika v podobě standardně dodávaného ESP a kontroly nezapnutých pásů rovněž vynesla BMW X1 plusové body.

BMW X1 na českém trhu

BMW X1 jsme vám již představili na začátku července, avšak teprve nyní jsme se s ním během jeho uvedení na český trh mohli svézt.

Malé SUV není zas tak úplně malé, neboť svou velikostí se prakticky vyrovná BMW řady 3 Touring. Má také naprosto stejný rozvor. BMW však záměrně zvolilo označení X1, aby evokovalo příbuznost s menším BMW řady 1 a hlavně také proto, aby na trhu zůstalo místo na větší BMW X3.

BMW X1 oficiálně: fotogalerie, wallpapery, technická data a video

BMW X1 je oficiálně venku, automobilka již nemá po předčasném úniku informací a fotografií co skrývat. Asi nejdůležitější zprávou, která nebyla sdělena ve starších článcích, je to, že BMW X1 bude mít i pohon zadních kol a že se u nás začne prodávat již 24. října 2009.

Nyní se pojďme podívat na podrobnosti, zejména co se pohonných jednotek týče:

BMW X1 prozrazeno + fotogalerie

O BMW X1 jsme tu toho poslední dobou napsali hodně, ale ještě jsme neviděli oficiální fotky celého auta (pokud nepočítáme oficiální „špionážní“ fotky).

Nyní se tyto konečně dostaly ven, a tak si můžeme hotové SUV BMW X1 prohlédnout v celé své kráse. No, kráse... Design posuďte sami, nicméně se zdá, že v BMW po odchodu Chrise Bangla začala opět převládat konzervativní nota.

BMW sDrive: nové jméno pro zadokolky

Jistě jste si všimli, že BMW poslední dobou dává svým modelům divná označení. Zatímco dříve byly „nečíslované“ řady X a Z označeny objemem motoru (X5 3.0d, Z4 3.0si, atd.), dnes nesou tyto modely s pohonem všech kol jméno xDrive a motoru odpovídající číselné označení. Konec je dobám jednoduchých a stručných jmen pro všechny vozy BMW...

Tím to ale nekončí, BMW si totiž nechalo spolu se jménem X1 zaregistrovat i nové názvy xDrive a hlavně sDrive. Za označením sDrive se skrývá model s pohonem zadních kol, který BMW X1 dostane v zájmu redukce ceny a emisí. Stejná nálepka se rovněž objeví na novém BMW Z4, pozorně se proto podívejte na jeho fotografii v druhém článku, kde je toto logo vidět na blatníku.

BMW X1 Concept

Jako odpověd pro Audi Q5 a rozrůstající se oblibu malých, "městských" SUV díky ekonomické a ekologické krizi, si BMW přichystalo model X1, tedy alespoň prozatím v podobě kocneptu, který se objevil jako jedno z lákadel na stánku v Paříži. Je postaven na základech řady 1, ale s důkladně přepracovaným podvozkem. Pod kapotou se objeví známé motory z nejmenší řady BMW, s atmosférickou šestnáctistovkou se ale zatím nepočítá. Ke snížení ostře sledované spotřeby a emisí je tu nejnovější generace technologií EfficientDynamics se stop-start systémem, rekuperací energie při brzdění a nejrůznějšími vylepšeními aerodynamiky. Samozřejmostí je vyspělý pohon všech kol xDrive, který ale upřednostňuje při přenosu výkonu zadní nápravu. Ten by měl BMW X1 zajistit především skvělou ovladatelnost na silnici, do lehkého terénu přeci jen takové auto zavítá jen příležitostně.

Sériová verze by se měla ukázat ještě před představením nové generace BMW řady 1, tedy dříve, než koncem roku 2009 se na silnicích rozhodně neobjeví.

BMW v Paříži: X1 a Crossman

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Spy Photos: BMW X1

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Land Rover Coupe Concept

Land Rover Coupe poprvé uvidíme příští měsíc na Detroit Auto Show ve formě konceptu. Jeho vzhled je zatím zahalen tajemstvím, ale dvě oficiální fotografie mohou alespoň trochu napovědět. Jasně na nich můžete vidět jeden pár dveří a také velkou panoramatickou střechu.

Novinka bude v nabídce pod modelem Freelander, o zákazníky má bojovat s dalšími kompaktními SUV typu Audi Q3 nebo BMW X1. Můžete čekat systém stop-start, lehkou hliníkovou konstrukci a možná i několik systémů pro úsporu energie– např. rekuperační brzdy. Finální produkt se nám pak představí v roce 2009.Inzeráty z bazarů osobních vozů značky BMW X1 z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku BMW X1, můžete si vybrat z široké nabídky vozů BMW X1 nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model vozu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by vůz měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty vozy BMW X1 splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW