Toyota - články

Toyota inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 0 nabídek náhradních dílů Toyota.

Články

Lotus Elise: facelift

Lotus Elise podstoupil drobnou modernizaci, která se dotkla jak designu (i když k žádným výrazným změnám nedošlo), tak i techniky pod kapotou.

V nabídce stále zůstává lehce přepracovaný motor 1,8 l od Toyoty, který v atmosférické podobě ve verzi Lotus Elise R posílá na zadní kola 192 koní a 180 Nm. Stovku zvládne za 5,4 s a dosáhne nejvyšší rychlosti 222 km/h.

Toyota RAV4: facelift

První fotografie modernizovaného malého SUV od Toyoty nám nejdřív připomněla konkurenční VW Tiguan... Zásadní změny prodělala příď vozu s jinak tvarovanými světlomety, nárazníkem s výraznějším lízátkem a větší maskou chladiče doplněnou až americkou dávkou chromu.

Současná generace Toyoty RAV4 je na trhu od roku 2006. O dva roky později přišel první facelift a nyní, kromě již zmíněné změny přední části vozu, by se pod kapotou měly objevit úspornější pohonné jednotky. Další informace bohužel zatím nemáme, Toyota si všechno schovává až do Ženevy.

Toyota Prius

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Toyota IQ

Toyota IQ je menší než Fiat 500, avšak slibuje místo pro čtyři cestující (nebo chcete-li přesně pro tři plus jednoho). Podle mnohých se prý jedná o nejpromyšlenější auto poslední doby a nejlepší auto do města.

Ale nejsou náhodou tato hodnocení přehnaná? Dokáže vůbec Toyota IQ fungovat? Prohnali jsme proto tohoto malého chytráka po městě i mimo město, abychom na všechny otázky našli odpověď.

Nový iMOTOR je tady

Rozhodně si nenechte ujít nový iMOTOR!

Až si pustíte videa a přečtete testy Porsche 911 GT3 vs 911 Turbo, Volkswagen Golf R a Toyota IQ, zhodnoťte modelky z autosalonu v Detroitu, pusťte si 10 nejšílenějších crash testů a podívejte se, jak se nemá jezdit na sněhu.

Toyota Prius musí také do servisu

Již ve 180 případech si japonští a američtí zákazníci u modelu Toyota Prius stěžovali na to, že jim auto nebrzdí. Brzdy se skutečně mohou stát na chvíli neúčinné. Dochází k tomu, když vozidlo přepíná mezi brzděním elektromotorem (rekuperací) a klasickými brzdami

Prozatím není rozhodnuto, zda-li bude vyhlášena svolávací akce. Problém se datuje k modelům z roku 2007.

Toyota svolává miliony aut – kvůli pedálu plynu

Uhádnete, která součástka je v automobilu Toyota nejproblematičtější? Pedál plynu. Už v září 2009 muselo do servisu přes 3,8 milionu aut Toyota (převážně v USA) kvůli pedálu plynu, který se zasekl za kobereček. Ehm, u Toyoty asi nepočítali s tím, že někdy některý majitel stiskne pedál plynu nadoraz...

Nyní se další obrovská svolávací akce týká i aut vyrobených pro Evropu a v Evropě. Nejde totiž o zasekávání pedálu za kobereček, ale o samotný plynový pedál, který Toyotě dodává jiná firma. Pedál nicméně může způsobit stejný problém – zasekne se.

Toyota Prius

Možná by se ortodoxní zastánci opravdových aut mohli konečně přestat Priusu vysmívat. Toyota Prius se dočkala své již třetí generace na začátku roku 2009 a změnilo se toho opravdu hodně. Prius je větší, prostornější, kvalitnější, výkonnější... Zkrátka, je to plnohodnotné auto a tak ho také berme. Jenže dává v našich končinách smysl? To jsme se snažili zjistit během obvyklého týdenního testu.

 

Toyota Yaris: facelift

Toyota Yaris se pro rok 2010 představuje s drobnými modifikacemi, které mají udržet model svěží, než v roce 2012 dorazí nová generace toho docela oblíbeného supermini.

Pod kapotou zůstaly stejné motory. Základní tříválec 1,0 l má výkon 69 koní a točivý moment 93 Nm od 3600 ot./min. Má spotřebu 5,0 l/100 km a emise 118 g/km CO2. Povedený čtyřválec 1,33 l nabízí výkon 100 koní a točivý moment 132 Nm. Se systémem stop-start pak spotřebuje jen 5,1 l/100 km.

Statistiky spolehlivosti Dekra: kterou ojetinu si máte v roce 2010 koupit?

Německý ústav Dekra zveřejnil svůj výzkum, ve kterém hodnotil spolehlivost nových vozů. Dekra, narozdíl od TÜV, posuzuje vozy podle trochu jiných kritérií a tím hlavním je počet ujetých kilometrů, nikoli stáří vozu.

Dekra tak rozděluje trh do sedmi segmentů a v každém určí nejlepší vozy s 50, 100 a 150 tisíci najetými kilometry. Následně hodnotí počet závad, které vznikly běžným opotřebením, nikoli zanedbanou údržbou.


Toyota LCV8,


Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW