Ural - články

Ural inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 0 nabídek motocyklů Ural.

Články

The Hawk: futuristická tříkolka

Jistě jste vypozorovali, že máme v redakci kladný vztah jak k automobilům, tak i motocyklům. Nepatříme mezi fanatiky, kteří tvrdí, že motorka je lepší než auto či obráceně, oba způsoby přepravy mají prostě své výhody i nevýhody. A právě pro ty, kterým auto přijde moc nudné a velké a motorka moc nebezpečná, je tu tříkolka The Hawk.

Holanský designér Alex Hodge navrhl počítačovou studii takového stroje. Design hodnotit nebudeme, jedná se jen o prvotní nápad bez jakýchkoli ambicí na produkci. Finální produkt je ještě daleko a určitě se na něm hodně zapracuje. Základ konstrukce by měl ale zůstat stejný – hliníkový podvozek a skořepinová karoserie. V rámu trůní litrový dvouválec z motocyklu Honda VTR 1000 o výkonu 120 koní, které jsou produkovány těsně před omezovačem v 10 000 ot./min. Z vlastní zkušenosti víme, že tento motor je dosti výbušný, takže s takto malým a lehkým vozítkem by mohl solidně zamávat. Sám Alex Hodge uvádí, že by stroj mohl teoreticky dosáhnout stovky do 4 sekund a rozjet se až na 233 km/h.

Má motorka smysl?

To máte jako s tédéíčkem. Je spousta lidí v dieselových autech, kterých si na silnici nevšimnete, protože jedou spořádaně, slušně a v rámci veškeré politické korektnosti. Jenže když čas od času narazíte na blba, nezřídka se pohybuje v něčem, co má začerněná skla a nápis obsahující co nejvíce červených téček, déček a íček na zádní části své chlouby.

S motorkáři je to stejné. Pozorujte je důkladně a zjistíte, že velká většina nemá s dodržováním padesátky problém. Jenže čas od času narazíte na trotla, který potřebuje svou pohlavní nevyvinutost kompenzovat jízdou bez helmy, v tričku, v sandálech a stovkou po zadním. Hlavně, aby ho všichni viděli a slyšeli.

Řidičské průkazy pro motocykly podruhé

Jak ukázala diskuse k článku týkajícímu se řidičských průkazů pro motocykly, je problematika zejména skupiny B předmětem několika kontroverzí. Tento článek bude proto podrobně věnován rozboru ust. §81 odst. 4, písm. a) zákona č. 361/2000 Sb. Nejdříve citace:

Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízeníInzeráty z bazarů motocyklů značky Ural z celé ČR od profesionálních prodejců i soukromých inzerentů v přehledných kategoriích s možností pokročilého filtrování.

Hledáte-li značku Ural, můžete si vybrat z široké nabídky motocyklů Ural nebo zúžit okruh hledání a v kategorii si zvolit model motocyklu. Jste-li již rozhodnuti o konkrétních parametrech, které by motocykl měl splňovat, použijte pravý formulář pro vyhledávání. Poté Vám budou nabídnuty motocykly Ural splňující Vaše požadavky.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW