Mercedes-Benz - články

Mercedes-Benz inzerce zdarma. V naší nabídce se nachází 128 nabídek dodávek Mercedes-Benz.

Články

Tajné fotky: Mercedes-Benz Viano

Sice se nám na driftující supersporty s polobohy za volantem kouká lépe, ale jednou za čas také musíme převážet náklad větší než jen golfový bag či notebook. Právě pro lidi zužované touhou vozit co největší náklad v relativně slušném komfortu je tu dodávka Mercedes-Benz Viano. Ono se nejedná o dodávku v pravém slova smyslu, je to spíše takové maxiMPV.

Mercedes si je vědom oblíbenosti tohoto modelu i u běžných spotřebitelů s početnější rodinou (nebo firem s větším počtem manažerů bez služebních vozů), proto se rozhodl lehce přepracovat model Viano, aby v nabídce vydržel svěží ještě do roku 2012, než přijde nová generace.

Mercedes-Benz SLS AMG Gullwing se začal vyrábět

Mercedes-Benz SLS AMG se stal ještě před uvedením do prodeje kasovním trhákem, na který jsou již nyní vypsané dlouhé pořadníky. U nás musel být původně plánovaný počet 18 kusů pro tento rok díky nebývalému zájmu navýšen na 40 vozů. Například jeden z českých sběratelů si objednal hned dva kusy. S jedním bude jezdit a druhý si vystaví po bok původce SLS AMG.

Mercedes se u SLS AMG, které se nyní dostává do výroby, přesně trefil do vkusu zákazníků, a je zavalen objednávkami, které předčily veškerá očekávání. Zahájení prodejů je plánováno na 27. března.

Nový supersport Pagani C9: oficiální informace!

Už koncem roku 2010 se představí nová generace supersportu Pagani, který nahradí model Pagani Zonda. Nový model je označován interně jako Pagani C9 a bude ze Zondy samozřejmě vycházet, dostane však celkem 3770 nových dílů.

Nový model bude mít uprostřed uložený dvanáctiválec Mercedes-Benz o objemu 6,0 l. Ten pošle na zadní kola 700 koní výkonu a 1000 Nm točivého momentu.

Autosalon Detroit 2010: rekapitulace a fotogalerie

Autosalon Detroit 2010 byl letos trošku skromnější než obvykle. Výrobci kvůli krizi šetří a to bylo znát jak na počtu vystavovatelů, tak i na doprovodném programu, modelkách a vůbec na všem. Aspoň se tu ale ukázalo několik důležitých novinek, takže zatracovat detroitský autosalon rozhodně není fér.

A co jsme mohli letos vidět?

Mercedes-Benz připravuje hybrid s dieselem

Mercedes-Benz zvažuje, jak dále snížit emise CO2, aniž by utrpěly celkové výkony. Jednou z možností je hybrid, který by místo benzínového motoru spolupracoval s naftovým agregátem.

Podle vinformací od vedení automobilky Mercedes by se vůbec mělo jednat o první sériový hybriddieselovým motorem nabízený v osobním autě. Mercedes-Benz totiž plánuje takový model již na rok 2011. Auto ponese označeMercedes-Benz E 300 Hybrid a bude používat upravenou verzi čtyřválce 2,1 l přeplňovaného dvojicí turbodmychadel z modelu E 250 CDI.

Statistiky spolehlivosti Dekra: kterou ojetinu si máte v roce 2010 koupit?

Německý ústav Dekra zveřejnil svůj výzkum, ve kterém hodnotil spolehlivost nových vozů. Dekra, narozdíl od TÜV, posuzuje vozy podle trochu jiných kritérií a tím hlavním je počet ujetých kilometrů, nikoli stáří vozu.

Dekra tak rozděluje trh do sedmi segmentů a v každém určí nejlepší vozy s 50, 100 a 150 tisíci najetými kilometry. Následně hodnotí počet závad, které vznikly běžným opotřebením, nikoli zanedbanou údržbou.

Co rok 2009 dal

Stejně jako vám každý týden přinášíme souhrn událostí, které v minulých dnech nastaly, přinášíme i na konec roku přehled toho nejdůležitějšího nebo nejzajímavějšího. Pojďme se tedy podívat, co nám rok 2009 dal (i vzal).

 

Downsizing u Mercedesů AMG potvrzen!

Prakticky všechny současné Mercedesy AMG mají pod kapotou atmosférický osmiválec 6,2 l o výkonu kolem 500 koní, který jim propůjčuje tolik charakteru, že by ho mohly vyvážet... Tento povedený osmiválec tak najdeme v modelech C 63 AMG, E 63 AMG, S 63 AMG, SL 63 AMG... A nově i v supersportu SLS AMG Gullwing.

Nyní ale Mercedes-Benz potvrdil, že nastal čas na snižování emisí a hmotnosti. Motor 6,2 l tak doslouží v současných modelech a postupně bude nahrazován nový dokončovaným osmiválcem 5,5 l s přeplňováním dvěma turbodmychadly.

Mercedes-Benz možná nakonec nenasadí tříválce

Snižování spotřeby a emisí si nutí i zmenšování motorů. Všichni výrobci proto dnes postupně nahrazují velké pohonné jednotky menšími s menším počtem válců, ale s přeplňováním.

Automobilky Mercedes-Benz i BMW před časem uvedly, že použijí tříválcové motory v základních verzích svých nejmenších modelů. BMW řady 1 a BMW řady 3 tak v příštích generacích dostane tříválce s turbem, Mercedes chtěl stejnou strategii uplatnit u modelů třídy A, B a dokonce i C.

Väth Giant ML 63 AMG

Tohle je jedno z nejvýkonnějších SUV na světě. Väth Giant překonává dokonce i BMW X5 M a BMW X6 M. Atmosférický osmiválec 6,2 l dostal nové písty, upravené sání, nový výfuk se sportovními katalyzátory a přeprogramovanou řídící jednotku.

Výsledkem snažení je výkon 585 koní a točivý moment 690 Nm, který posílá sedmistupňová automatická převodovka na všechna kola. Stovku zdolá tento mastodont za 4,5 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 300 km/h.


Mercedes-Benz Ostatní, Mercedes-Benz Sprinter, Mercedes-Benz Viano, Mercedes-Benz Vito,


Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW