Články o dodávkách Citroën

Nový Citroen Berlingo: první fotky

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky

Citroën DS4 High Rider

Pokud se chcete odlišit a při tom vám to myslí zeleně, připravil si pro vás Citroën studii navazující na model DS3, který byl uveden v loňském roce ve Frankfuru jako luxusní městské auto konkurující například vozům Mini Cooper a Fiat 500.

DS4 High Ride si odbude svou premiéru již za pár dní na ženevském autosalonu jako koncept a hvězda stánku Citroën, ze které později vzejde produkční verze DS4, která by se mohla světu představit na podzimním pařížském autosalonu.

Citroen C4 by Loeb 1.6 THP

Jestli si pamatujete na náš test vozu Citroen C4 s atmosférickou šestnáctistovkou, moc nadšeni jsme z něj nebyli. Ale teď se nám pod ruku dostalo něco trochu jiného – limitovaná edice, která vznikla na počest slavného závodníka.

Sebastien Loeb vyjezdil pro Citroen už šest mistrovských titulů v rally (v řadě), což se ještě nikomu nepodařilo. On je to vlastně takový Schumacher... Ale nechme Loeba Loebem a vraťme se zpátky k Citroenu C4, který vlastně není vůbec tak beznadějný, jak by se mohlo zdát.

Citroën C2 (od 2003)

Francouzská automobilka Citroën uvedla na trh model C2 v roce 2003. Třídveřový čtyřmístný automobil je v podstatě alternativou k prostornému pětidveřovému Citroënu C3.

Na trh se dostala také sportovně pojatá verze VTR s motorem 1.6 16V o výkonu 81 kW. Dodávala se i s motorem 1.4 a s robotizovanou převodovkou SensoDrive.

Sebastien Loeb znovu mistrem světa WRC

Až v posledním podniku sezóny se rozhodovalo o celkovém mistru světa v rally ve skupině WRC. Před poslední rally ve Velké Británii měl Fin Mikko Hirvonen na Fordu náskok jediného bodu, a tak musel dojet bezpodmínečně před Loebem, aby titul získal.

Jenže celý soutěžní víkend se štěstí přiklánělo na stranu pětinásobného šampióna Loeba. Ten si nakonec dojel s pohodlným minutovým náskokem pro vítězství a předstihl tak o jeden jediný bod Hirvonena, čímž se stal již pošesté mistrem světa.

Nejlepší a nejhorší ojetá auta

Vyznat se v nabídce ojetin není úplně snadné. Proto jsme se rozhodli sestavit žebříček těch aut, která v daných kategoriích představují nejlepší volbu, i těch, kterým je lepší se rozhodně vyhnout.

Do sekce „Volba rozumem“ jsme vybrali ta auta, se kterými rozhodně chybu neuděláte. Jedná se hlavně o spolehlivá auta s dostupným servisem, nízkými provozními náklady a vysokou mechanickou odolností.

Frankfurt Live: Citroen Revolte a Citroen DS3

Citroen se na letošním autosalonu ve Frankfurtu velmi činil. Ukázal již známý koncept Citroen GT, se kterým si můžete zajezdit v simulátoru Gran Turismo 5, ale představil také nový koncept luxusního městského auta Citroen REVOLTe, což je plug-in hybrid. Primárním zdrojem energie je elektřina, ale pokud zrovna nemáte po ruce zásuvku (s dobíjením pomáhají i střešní solární panely), přijde vhod malý spalovací motor.

Dále se na stánku francouzského výrobce ukázal nový Citroen C3 a rovněž malý luxusní model Citroen DS3. Tyto dva jsme si již představili před autosalonem.

Citroën C2 VTR a VTS (od 2003)

Třídveřový model C2 uvedla francouzská automobilky Citroën v roce 2003. Současně spatřila světlo světa i sportovně střižená verze VTR. Ostřejší provedení VTS představil výrobce o rok později.

V roce 2005 prošla modelová řada C2 drobnou modernizací a následující rok byla nabídka rozšířena o akční provedení By Loeb.

Citroen DS3 oficiálně

Příchod luxusního Citroenu, který by se rád prosadil v prémiovém segmentu, byl avizován již před nějakou dobou. Nyní si ho konečně můžeme prohlédnout v sériové podobě.

Citroen se již nemohl dívat na to, jak Mini Cooper požírá klientelu lačnící po malém, ale stylovém a prémiovém voze. A tak přišel s vlastní vizí auta do města pro lidi, kteří vyhledávají něco jiného než jen obyčejnou konzumní přepravu v nudné krabici.

Citroen C3 Picasso 1.4 VTi

 

Pokud žijete v Česku a jdete si koupit malé MPV, je statisticky nejpravděpodobnější, že skončíte ve Škodě Roomster. Což o to, mohli byste dopadnout i hůř, ale co když náhodou Roomster nechcete? Třeba proto, že toužíte po něčem stylovějším, něčem zajímavějším, něčem víc funky – něčem jako Citroen C3 Picasso.

Nainstalujte si prosím modul adobe flash player.
NEW